Uroczyste otwarcie nowej hali firmy Szynaka Meble

Uroczyste otwarcie nowej hali firmy Szynaka Meble

  • Autor: bm
  • 24 paź 2017 08:34 (aktualizacja: 26 paź 2017 14:27)

Nowa hala Szynaka Meble już otwarta!

W 2016 roku właściciele Grupy Szynaka Meble podjęli decyzję o budowie nowoczesnego obiektu produkcyjno-magazynowego, który został uroczyście otwarty 20 października 2017. Inwestycja ma za zadanie usprawnienie organizacji pracy na poszczególnych stanowiskach i dać większe możliwość przerobu płyty wiórowej.

Hala w Nowy Mieście Lubawskim jest warta ponad 7 milionów złotych. Jest kolejnym ważnym krokiem w dynamicznym rozwoju firmy.

"Aby móc konkurować, nie tylko w Polsce, ale i na rynkach europejskich, musimy bezwzględnie wprowadzać innowacyjność. Grupa Meblowa Szynaka jest nastawiona na rozwój, dlatego od lat, w poszczególnych zakładach prowadzimy zakrojone na szeroka skalę inwestycje" — podkreśla prezes Jan Szynaka.
Nowa hala nowomiejskiej fabryki ma powierzchnię prawie 5 000 metrów kwadratowych i została wybudowana na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej za kwotę przekraczającą 7 milionów złotych. Decyzja o budowie nowej hali zapadła w 2016 roku, po czym ruszyły prace przygotowawcze terenu. Sama budowa rozpoczęła się na początku maja 2017 roku, natomiast 10 października nastąpił odbiór obiektu od wykonawcy.
Pierwsza łopatę ziemi rozpoczynającą 10 lat temu budowę Fabryki Mebli Szynaka w Nowym Mieście Lubawskim, prezes Jan Szynaka wkopał w obecności Pawła Poncyliusza, ówczesnego sekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki. Był to już wtedy teren Podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Strefy Ekonomicznej, którą utworzono w listopadzie 2005 roku.

Obecnie Fabryka Mebli Szynaka w Nowym Mieście Lubawskim zatrudnia około tysiąca osób. Prezes Jan Szynaka szacuje, że w związku z oddaniem nowej hali zatrudnienie wzrośnie o kolejne kilkadziesiąt osób. Oddana hala, to jednak nie koniec inwestycji w nowomiejskie fabryki Grupy Szynaka. W przyszłym roku w zakładzie MM Szynaka Interline Sp. z o.o. powstanie kolejna hala produkcyjna o powierzchni 13 tysięcy metrów kwadratowych i jak twierdzi prezes Szynaka, będzie wyposażona w bardzo nowoczesny park maszynowy. 

"We wszystkich zakładach będących częścią grupy nieustannie czynione są przedsięwzięcia mające na celu usprawnienie codziennej pracy. Działania te nie tylko pozwalają zwiększać zyski firmy i zatrudnienie, ale przede wszystkim poprawiają komfort pracy i dają wiele możliwości rozwoju zawodowego osób zatrudnionych w naszych zakładach" – dodał na zakończenie Prezes Jan Szynaka.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ