Krzesła holenderskiej marki Spoinq. Fot. Spoinq/BM Housing

Krzesła holenderskiej marki Spoinq. Fot. Spoinq/BM Housing

  • Autor: mg
  • 06 cze 2017 10:05 (aktualizacja: 06 cze 2017 10:51)

Nowa marka na polskim rynku meblarskim

Firma BM Housing wprowadziła na polski rynek nową markę meblarską. Są to holenderskie meble Spoinq. Wśród nich można znaleźć krzesła, kanapy oraz stoliki przeznaczone do aranżacji różnych przestrzeni domowych. Meble projektowane są przez holenderskich designerów.

Spoinq to marka w pełni holenderska. Meble projektowane są przez holenderskich designerów i w całości wytwarzane w Holandii. Propozycje holenderskiej firmy są bardzo różnorodne pod względem zastosowanych materiałów, tkanin i wzornictwa. Przy tym dają szerokie możliwości samodzielnego kreowania przestrzeni domu.

Różnorodne pod względem wzorniczym modele z kilku kolekcji marki można ze sobą dowolnie zestawiać. Przykładowo, krzesła "Pyramid" są dostępne z nogami drewnianymi, wykonanymi ze stali lub ze stali malowanej proszkowo, ale również w wersji wysokiej (jako hokery). Wszystkie dostępne są w szerokim wyborze tkanin obiciowych. Z kolei kanapa "Runa" może zostać wykonana z trzech rodzajów tkanin renomowanej marki Kvadrat, a proste krzesło "Stackable" dostępne jest w szeregu różnorodnych obić.

Stylistyka mebli marki Spoinq stanowi dobry przykład holenderskiego podejścia do designu. Na pierwszy plan wysuwają się wysoka jakość i funkcjonalność. Holendrzy są przede wszystkim pragmatyczni i stawiają na solidność wykonania. Wyposażenie wnętrz musi być komfortowe i służyć użytkownikom przez wiele lat. O walorach estetycznych współczesnych mebli w stylu holenderskim, akcesoriów czy dodatków decyduje przemyślana prostota, a unikalnego charakteru dodają im często nawiązania do estetki industrialnej. W designie tym liczy się wyrafinowanie oraz operowanie czystą i przemyślaną formą, elementami dekoracyjnymi pozostają barwa i faktura. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ