Fot. Moonstera

Fot. Moonstera

  • Autor: bm
  • 14 sie 2019 10:04 (aktualizacja: 14 sie 2019 13:24)

Nowa marka na polskim rynku meblarskim

Debiutująca na rynku meblarskim marka Moonstera wprowadza do wnętrz biurowych oraz publicznych potrójną rewolucję: skuteczne technologie akustyczne w połączeniu z naturalnym oczyszczaniem powietrza oraz poprawą samopoczucia.

Moonstera działa przy wsparciu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Pod jego skrzydłami planuje rozwijać produkty realizujące filozofię biophilic design. Zespół Moonstera od lat związany jest z rynkiem meblarskim w Polsce. Postanowił skupić swoje siły na projektowaniu mebli, które zmienią wnętrza biurowe w środowiska przyjaźniejsze zarówno dla pracowników, jak i natury. Firma oferuje kabiny i mobilne ścianki akustyczne oraz wygłuszające panele – a wszystko zatopione w zieleni. W najbliższym czasie marka zamierza też wprowadzić do produkcji ekologiczne materiały o naturalnych właściwościach akustycznych: panele konopne i mech.

Nieodłącznym elementem architektonicznym koncepcji Moonstera są rośliny, umieszczane w doniczkach ceramicznych, a następnie kieszonkach montowanych do kabin, ścianek czy paneli wygłuszających. Rośliny są dobierane pod kątem właściwości oczyszczających powietrze, jak i warunków panujących w danej przestrzeni. Dobiera je doświadczona hortiterapeutka. Wprowadzenie roślin do wnętrz daje zresztą nie tylko szansę na czystsze powietrze czy poprawę nastrojów pracowników. Wpływają one również na efektywność samej akustyki. Od lat 60. ubiegłego wieku prowadzone są badania, które dowodzą, że zieleń pochłania i rozprasza energię akustyczną.

Moonstera oferuje kabiny akustyczne 1 , 4 i 6 - osobowe, ze skuteczną i cichą wentylacją oraz oświetleniem LED i mediaportem. Kabiny wyróżnia zastosowanie bezzapachowych materiałów wewnątrz, co sprzyja komfortowi przebywania w środku. Ścianki mobilne mają różne wysokości, które można odpowiednio dopasować do danego wnętrza. Sprawdzą się nie tylko w przestrzeniach biurowych, ale również np. w restauracjach, gdzie zamiast roślin w doniczkach można umieścić świeże zioła. Panele akustyczne zapewniają elastyczne możliwości dopasowania do różnych wymiarów ścian. Można je również zamontować do blatu biurka.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ