Fot. Villa Campina

Fot. Villa Campina

  • Autor: ut
  • 15 sty 2020 11:46

Nowa proekologiczna inwestycja w Ożarowie Mazowieckim

W Villa Campina w Ożarowie Mazowieckim, luksusowym podmiejskim osiedlu, ruszyła budowa ekologicznych domów drewnianych. Rozpoczęła się przedsprzedaż pierwszych 13 domów, do których mieszkańcy będą mogli wprowadzić się już za rok.

Piętrowe domy o powierzchni 108 m kw. staną wzdłuż ul. Storczykowej, na działkach o wielkości od 340 do 530 m kw. Będą miały salon z jadalnią, kuchnię, trzy sypialnie i dwie łazienki. Bezpośrednio z domu będzie można przejść do garażu. Powstaną w należącej do dewelopera fabryce w Tłuszczu, przy użyciu najnowocześniejszych programów komputerowych wspierających proces projektowania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii modułowej, domy będzie można zbudować szybciej niż murowane, bo tylko 10 proc. prac odbędzie się w miejscu gdzie mają stanąć. Do ich budowy zostaną użyte materiały z naturalnych surowców.

- Czterostronnie strugane drewno konstrukcyjne, wysuszone w komorach suszarniczych do 15 proc. wilgotności i przesortowane pod względem wytrzymałości, sprowadzane jest z Niemiec. Odznacza się stabilnością kształtu, bardzo dobrą odpornością na wpływ warunków atmosferycznych, dobrym tłumieniem dźwięków, łatwą obrabialnością i przetwarzalnością - mówi Małgorzata Ostrowska, członek Zarządu i Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction. - Dzięki zaletom płyty OSB/3 domy mają bardzo dobrą izolacyjność cieplną, są zdrowe dla użytkownika i przyjazne dla środowiska. Płyta OSB/3, zastosowana do konstrukcji domów, zawiera ponad 90 proc. drewna. Produkuje się ją ze specjalnie selekcjonowanych pni drzew sosnowych, pozyskiwanych przede wszystkim z przecinek pielęgnacyjnych lasów.

Swoją nazwę Villa Campina zawdzięcza sąsiedztwu Puszczy Kampinoskiej. Od 2012 roku osiedle kreowali sami mieszkańcy, wybierając dla siebie dom spośród zaproponowanych przez dewelopera projektów o wdzięcznych damskich imionach. Od kilku lat Villa Campina jest mekką dla lekarzy, prawników, artystów, generalnie ludzi wolnych zawodów. Bogata infrastruktura sportowa i rekreacyjna, ścieżki rowerowe, w pobliżu basen i stadnina koni, przedszkola i szkoły, to - poza dogodnym dojazdem do Warszawy - niewątpliwe atuty osiedla. Wpisując się w trend eco deweloper zastosował tu już wiele ekologicznych rozwiązań. Teraz, gdy staną tu drewniane domy, Villa Campina będzie jeszcze bardziej eco.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ