Włoskie meble wypoczynkowe. Fot. Borzalino/Galeria Heban

Włoskie meble wypoczynkowe. Fot. Borzalino/Galeria Heban

  • Autor: mg
  • 15 maj 2018 20:35 (aktualizacja: 16 maj 2018 10:47)

Nowa włoska marka w ofercie Galerii Heban

Oferta Galerii Heban wzbogaciła się o produkty włoskiej marki Borzalino. Firma powstała w 1976 roku i specjalizuje się w produkcji mebli wypoczynkowych.

Firma Borzalino została założona w 1976 roku. Toskańskie meble zyskały międzynarodową rozpoznawalność dzięki tradycji rzemieślniczej, która przełożyła się na wysoką jakość wykonania i niepowtarzalność kształtów. Borzalino specjalizuje się w produkcji mebli tapicerowanych – designerskich sof i foteli. Za ich jakością stoi doświadczenie założyciela firmy Galeazzo Fediego, którą obecnie kierują żona Romana, córka Cristiana oraz wnuk Matteo.

W ofercie Borzalino przeważają wzory nowoczesne, choć nie jest to awangarda, ale raczej wysmakowana klasyka. Do produkcji mebli wykorzystywane są wysokiej jakości skóry, tkaniny, drewno, metal i marmur. Do mebli wypoczynkowych klienci Borzalino mogą dokupić także stoliki, niewielkie regały, pufy i akcesoria. Projektowane są one tak, by pasowały do wszystkich linii wypoczynkowych.

Głównym projektantem marki Borzalino jest Carlo Bimbi, który zdobył już tak prestiżowe w świecie designu nagrody, jak: Roscoe-Awards, Blitz, Red Dot i iF Award. Poza tym wykładał projektowanie w Instytucie Sztuki oraz w IS.I.A. we Florencji oraz na florenckim Wydziale Architektury na kierunku wzornictwa przemysłowego.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ