Fotel Alpha firmy 4IQ. Poza swoimi walorami estetycznymi spełnia funkcję wypoczynkową. Fot. 4IQ

Fotel Alpha firmy 4IQ. Poza swoimi walorami estetycznymi spełnia funkcję wypoczynkową. Fot. 4IQ

  • Autor: mg
  • 25 kwi 2017 10:19 (aktualizacja: 27 kwi 2017 10:05)

Nowe propozycje producentów mebli ogrodowych

Wraz z początkiem wiosny rozpoczął się okres wzmożonej aktywności producentów i dystrybutorów mebli ogrodowych. Wielu z nich zaprezentowało nowe kolekcje przygotowane z myślą o aktualnym sezonie. Analizując je, wyraźnie widać, że w tym roku modne będą meble wiszące - fotele, leżanki i hamaki.

Dłuższe dni i słoneczna pogoda zachęcają do odpoczynku na świeżym powietrzu. Dlatego właśnie wiosną właściciele ogrodów i obszernych tarasów podejmują decyzje o ich aranżacji. Obok foteli, sof oraz stołów, coraz częściej do przestrzeni zewnętrznych wprowadzane są także wiszące fotele, leżanki i hamaki, które służą organizacji stref ogrodowego wypoczynku. Zwracają one uwagę interesującymi kształtami oraz żywymi barwami zastosowanych tkanin.

Tego typu meble podkreślają wypoczynkowy charakter tarasu bądź ogrodu. Ich producenci coraz większą wagę przywiązują do designu. Tym samym meble ogrodowe przypominają te, które wykorzystywane są do aranżacji wnętrz mieszkalnych. Zwraca się również uwagę na jakość wykonania - stosowane jest między innymi klejone warstwowo impregnowane drewno, gatunkowa stal czy tkaniny łatwoczyszczące. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ