Targi Interzum w Kolonii. Fot. Koelnmesse

Targi Interzum w Kolonii. Fot. Koelnmesse

  • Autor: mg
  • 22 marz 2017 14:40 (aktualizacja: 24 marz 2017 05:46)

Nowe wydarzenie na targach "Interzum" w Kolonii

W Kolonii w dniach 16-19 maja br. odbędzie się kolejna edycja targów "Interzum", jednego z najważniejszych wydarzeń dla przemysłu meblarskiego, Organizatorzy w tym roku po raz pierwszy wprowadzili do programu imprezy nową strefę i cykl eventów poświęconych recyclingowi.

Cyklowi spotkań poświęconych recyclingowi oraz specjalnej strefie ekspozycyjnej będzie towarzyszyło hasło “Circular Thinking".  W ramach nowego wydarzenia odbędą się wykłady, dyskusje z udziałem projektantów i producentów, a także pokazy mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, które powstały w procesie recyclingu.

Zdaniem organizatorów targów, we współczesnym społeczeństwie rośnie konieczność zagospodarowania stale powiększającej się ilości opadów. Jest to problem, ale też zjawisko, które można przekuć na trend w meblarstwie i wyposażeniu wnętrz. To nie tylko kwestia wydłużenia cyklu życia produktów, ale też poszukiwania nowych rozwiązań materiałowych.

W ciągu następnej dekady uprzemysłowione społeczeństwo będzie pracować nad poprawą wykorzystania zasobów i w ramach ich produkcji przemysłowej będzie zmuszone do stworzenia zamkniętego cyklu wykorzystania materiałów - zauważa dr Sascha Peters, ekspert z Haute Innovation Agency, który podczas kolońskich targów będzie prezentował potencjał alternatywnych surowców.

W ramach wystawy, która znajdzie się w pawilonie 4.2, zostaną pokazane nie tylko innowacyjne materiały służące do produkcji mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, ale także niekonwencjonalne sposoby pozyskiwania energii.

Zwieńczeniem imprezy "Circular Thinking" będzie kongres "Circular Thinking – from Upcycling to Biofabrication”, który odbędzie się na terenie targów 18 maja br.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ