Krzesła marki Toou

Krzesła marki Toou

  • Autor: bm
  • 02 lut 2016 08:30 (aktualizacja: 02 lut 2016 08:47)

Nowości i trendy prosto z targów IMM 2016

Prawie 1.200 firm z 50 krajów zaprezentowało swoje produkty na targach IMM 2016 w Kolonii (18-20 stycznia). Organizatorzy zanotowali ponad 80 tysięcy zwiedzających - gości biznesowych ze 128 krajów. Jakie meble pokazali wystawcy?

Jak co roku w Kolonii dało się zauważyć kilka wiodących trendów we wzornictwie prezentowanych produktów. Styl vintage mieszał się z nowocześnie interpretowaną klasyką, meble eko - z wyrazistą strukturą drewna, o prostych geometrycznych formach sąsiadowały z produktami w klimacie industrialnym, meblami z tworzywa, metalu i innych materiałów, które podkreślają surowość i minimalizm wnętrza. Na stoiskach producentów mebli twardych widać było liczne meble pozwalające na lepszą organizację przestrzeni - półki, regały, modułowe zestawy o kubicznych kształtach. Poza tym sporo mebli do siedzenia i oczywiście łazienki, które w tym roku były głównym "bohaterem" ekspozycji w ramach "Living Interiors".

Na zdjęciach prezentujemy kilkanaście propozycji mebli najważniejszych producentów z Europy. Ciekawostką była promocja nowości jeszcze przed rozpoczęciem targów. W ramach swoistego happeningu "Koeln mebliert" meble zostały wkomponowane w różne miejsca publiczne w Kolonii, stanowiąc ciekawy element miejskiej przestrzeni.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ