• Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Nowy, dobry rok IKEA

31 sierpnia to koniec roku finansowego w IKEA. Kolejny raz z rzędu firma zanotowała znaczny wzrost sprzedaży.

Dla IKEA na całym świecie rok 2008 był rokiem wzrostu sprzedaży. Jednak z powodu spowolnienia koniunktury gospodarczej, na niektórych, szczególnie dużych, uznanych rynkach, wzrost ten był nieco niższy niż w latach poprzednich. W Polsce IKEA rozwija się bardzo dobrze i jest obecnie, obok Rosji, jednym z najszybciej rosnących rynków na świecie. Ponad 1,3 mld złotych, czyli o 25% więcej niż w ubiegłym roku, wyniosły przychody ze sprzedaży. Ciągłe inwestycje w niskie ceny i dobrą jakość powodują zwiększanie dystansu między IKEA a konkurencją. Wizja tworzenia lepszych warunków życia dla wielu ludzi jest realizowana z powodzeniem.

W podziękowaniu za entuzjazm i wysiłek, których rezultatem są bardzo dobre wyniki, prawie 1,6 tys. pracowników IKEA we wrześniu otrzyma wyjątkowy prezent – rower. Ten przyjazny dla środowiska podarunek zachęca do zdrowego stylu życia i wpisuje się w codzienną działalność firmy, która nierozerwalnie wiąże się z odpowiedzialnością za środowisko. Już za 2 tygodnie w dniach 16-22 września IKEA po raz pierwszy będzie obchodzić Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, a 22 września - Dzień Bez Samochodu. Rower jest też więc zaproszeniem pracowników IKEA Retail do wzięcia aktywnego udziału w promowaniu proekologicznych środków transportu.
Wraz z rowerami wszyscy pracownicy otrzymali też film Al Gore’a „Niewygodna prawda” oraz zestaw energooszczędnych świetlówek. Rosnące ceny inspirują IKEA do jeszcze większej oszczędności surowców i energii, dlatego w nadchodzącym roku ważnym elementem oferty w sklepach będą świetlówki energooszczędne – bardzo wysokiej jakości, w nowych niższych cenach.
Podczas nadchodzącego roku trafi do sklepów IKEA także tysiące innych nowych produktów, szczególnie do kuchni i pokoju dziennego. IKEA w Polsce będzie też kontynuować inwestycje. Zakończą się rozbudowy sklepów w Poznaniu i Gdańsku oraz budowa sklepu wraz z centrum handlowym w Łodzi. W czerwcu IKEA zakupiła teren pod budowę w Lublinie, w najbliższym czasie będzie też poszukiwać kolejnych lokalizacji, w których powstaną sklepy z centrami handlowymi.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ