Propozycja marki Schueller. Fot. Salone del Mobile, Milano

Propozycja marki Schueller. Fot. Salone del Mobile, Milano

  • Autor: bm
  • 18 kwi 2018 22:24 (aktualizacja: 19 kwi 2018 10:30)

Nowy pomysł na kuchnię - trendy prosto z targów "EuroCucina 2018"

Kuchnia jako monolityczna bryła, ukrywająca pod gładkimi frontami wszystko to, co stanowi o jej funkcjonalności? Mediolańskie targi "EuroCucina" pokazały, że producenci mebli kuchennych wciąż poszukują nowych, czasem zaskakujących rozwiązań.

W Mediolanie, równolegle z "Salone del Mobile" trwają w tym roku targi "EuroCucina", które odbywają się co dwa lata. Czy wniosą powiew świeżości do dość tradycyjnego świata kuchni? Czy obok nowoczesnych technologii związanych z wciąż udoskonalanym sprzętem AGD jest też miejsce na zupełnie nowy design kuchni? Okazuje się, że tak. Wystawcy postawili w tym roku na funkcjonalność, racjonalne wykorzystanie przestrzeni, czystość formy. Prezentowane meble są wyposażone w idealnie dopasowane okucia i akcesoria, widać też efekty poszukiwania nowych materiałów.

Wspomniana funkcjonalność w wielu przypadkach jest jednak skrzętnie ukryta. Pod gładkimi frontami, kamiennymi blatami, drzwiami przesuwnymi. Takę kuchnię możemy zobaczyć między innymi na ekspozycjach takich marek jak Scavolini, Ernestomeda czy Schueller. Włoska firma Scavolini poszła zresztą jeszcze dalej, bo w kuchni ukryta może być nie tylko płyta grzewcza czy zmywarka, ale też pomieszczenie gospodarcze, a nawet... łóżko. To ukłon w kierunku coraz bardziej modnej wielofunkcyjności mebli i wnętrz. 

Nowoczesność pokazanych w Mediolanie kuchni przejawia się chociażby w geometrycznych, często misternie skomponowanych układach brył, w palecie kolorystycznej krążącej wokół szarości, grafitów, czerni i beżów, wreszcie w nowych materiałach - technologicznych laminatach łączonych z litym drewnem, corianie, stali i kompozytach typu "fenix", idealnie dopasowanych akcesoriach.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ