Showroom Euforma w Bydgoszczy

Showroom Euforma w Bydgoszczy

  • Autor: bm
  • 26 lip 2016 13:28 (aktualizacja: 27 lip 2016 11:35)

Nowy showroom z meblami na polskim rynku

Meble, oświetlenie i dodatki do aranżacji wnętrz można znaleźć w jednym z największych stacjonarnych showroomów w Polsce. Euforma w Bydgoszczy ma w swojej ofercie produkty ponad 40 producentów. Nie brakuje wśród nich prawdziwych klasyków polskiego designu.

Pomysł na stworzenie showroomu zrodził się z potrzeby własnej właścicieli. Sami będąc klientami, poszukiwali właśnie takiego miejsca, w którym znajdą niemal pełne wyposażenie wnętrza i w którym będą dostępne produkty znanych polskich marek.

W przemyśle meblarskim od dawna polscy producenci są europejskim liderem. Produkujemy nie tylko dużo, ale też dobrze. Do tego na szczęście, część polskich firm zaczęła mocno stawiać na dobre wzornictwo. Pod tym kątem nie powinniśmy mieć kompleksów w stosunku do zachodniej Europy. Tworzymy w Polsce rzeczy dobrze zaprojektowane, wyprodukowane według najlepszych praktyk polskiego rzemiosła, a polscy projektanci z powodzeniem konkurują w międzynarodowych konkursach wzorniczych. Możemy dziś śmiało powiedzieć, że mamy polski dizajn w europejskiej formie. To chyba stąd wziął się pomysł, żeby Euforma była Euformą” – mówi współwłaściciel Marcin Różański.

Loftowy klimat wnętrza showroomu wytworzył się niejako naturalnie, ponieważ Euforma zlokalizowana jest w budynku z długą historią, w którym kiedyś była fabryka obuwia. Aranżacja to po części pomysł właścicieli showroomu przy wsparciu lokalnego biura – JLT Design. Wspólnie starali się, żeby wnętrze było w miarę neutralnym tłem dla mebli i oświetlenia.

W ofercie showroomu jest ponad 40 producentów mebli, oświetlenia i dodatków. To miejsce w którym znajdziemy najlepsze polskie projekty - zarówno klasyki polskiego designu takie jak fotel RM58 projektu Romana Modzelewskiego, jak i współczesne projekty polskich designerów i producentów.

Staraliśmy się zaprosić do współpracy największych producentów nowoczesnych, polskich mebli i oświetlenia. Zaufały nam takie marki, jak: Noti, Comforty, Paged Collection, Sits, Fameg, Iker, czy Aquaform. Chcieliśmy również zaprosić do współpracy tych mniejszych, którzy już podbijają świat swoimi produktami jak Tabanda, Puff-Buff, Miloni, Kaspa, Lako, czy Pani Jurek. Zależy nam, aby produkty w naszej ofercie były dobrze zaprojektowane i dobrze wykonane. Dodatkowo ważne jest dla nas, żeby produkt wyprodukowany lub zaprojektowany był w Polsce, a najlepiej jedno i drugie” – mówi współwłaściciel Euformy Rafał Krukowski.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • Aneta O., 2019-05-11 19:38:41
    JLT Design z Bydgoszczy realizuje o wiele więcej ciekawych projektów wnętrz. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć ich pracę, warto zajrzeć na jlt-design.pl