Fotel Papillon. Fot. Bruhl

Fotel Papillon. Fot. Bruhl

  • Autor: bm
  • 18 lut 2019 09:16 (aktualizacja: 21 lut 2019 00:00)

Nowy trend – meble tapicerowane w odcieniach zieleni

Zieleń we wnętrzach zwykle była uważana za barwę niestandardową i trudną do aranżacji. Ale to się zmienia, między innymi dzięki temu, że pojawiają się nowe, ciekawe odcienie – szmaragd, mięta, oliwka, które doskonale wpisują się w najnowsze trendy i idealnie pasują do mebli tapicerowanych

Widocznym trendem w kolorystyce nadchodzącego sezonu pozostają nadal różne odcienie zieleni, w szczególności aranżacje z udziałem eleganckiego szmaragdu. „Ta szlachetna barwa pozwoli nam urządzić dom w stylu stonowanej elegancji. Doskonale połączy się ze złotem, ciemnym drewnem, jasnym błękitem i żółtym. Wyrazisty kolor zielonej sofy czy fotela będzie cieszył oko, a odpowiednio dobrana powierzchnia tkaniny jeszcze bardziej uwypukli subtelną dostojność mebla." – mówi Michał Gulajski, stylista, właściciel marki Wnętrza Michała. 

Innym ciekawym kierunkiem jest wprowadzanie do wnętrz odcienia oliwkowego. Przykładem może być narożnik „Albano” marki Gala Collezione – mebel o prostej formie, pasujący do wnętrz w stylu retro i eklektycznym, a także bardzo modnym ostatnio boho. W tym sezonie sofę czy fotel w tym kolorze zestawiamy z modnym Living Coral i mleczną bielą. Oliwka doskonale połączy się także z czernią, szarościami, pastelami, jak również z ciepłym złotem, beżami i brązem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ