Wizualizacja: IKEA.

Wizualizacja: IKEA.

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Nowy wymiar krakowskiego sklepu IKEA

Na przełomie marca i kwietnia 2009 r. rozpocznie się rozbudowa krakowskiego sklepu sieci IKEA. W jej wyniku powierzchnia obiektu wzrośnie z blisko 12 tys. m2 do prawie 28 tys. m2 (to tylko o 30% mniej od powierzchni płyty Rynku Głównego w Krakowie).

Przewidywany koszt inwestycji to ok. 65 mln zł. Rozbudowa potrwa ok. 18 miesięcy, zakończenie prac planowane jest na przełom września i października 2010 r. (przez cały okres przebudowy sklep ma być otwarty dla klientów). Rozbudowane zostaną części: ekspozycyjna (z 3,6 tys. m2 do ponad 6 tys. m2), magazynowa (magazyn – z 2,1 tys. m2 do 5,8 m2, magazyn samoobsługowy – z 1,9 tys. m2 do 4,4 tys. m2), restauracyjna (z 360 m2 do 731 m2), parkingowa (z 500 do 1.153 miejsc) i kąciki dziecięce. Obiekt ma mieć dwie kondygnacje. Na parterze znajdować się będą: hala targowa, magazyn samoobsługowy i wewnętrzny, kasy, dział obsługi klienta, sklepik szwedzki i bistro, hall wejściowy oraz kącik zabaw dla dzieci. Na piętrze ulokowane zostaną pomieszczenia biurowe, restauracja oraz część ekspozycyjno-meblowa.

Ponad dwukrotnie zwiększą się pomieszczenia ekspozycyjne, a także prezentowany w nich asortyment – mówi Magdalena Krokowska, kierownik projektu przebudowy IKEA Kraków. – Zmianie ulegnie także liczba kas (z 11 na 20). Dzięki tym udogodnieniom klienci będą obsługiwani znacznie szybciej i sprawniej.

Rozbudowany obiekt wyposażony będzie w najnowocześniejsze technologie i rozwiązania: panele słoneczne ogrzewające wodę, czujniki ruchu i natężenia sterujące oświetleniem (pozwalające na maksymalne wykorzystanie światła dziennego), a także zcentralizowany, energooszczędny system ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń.

Przychody IKEA w Polsce wzrosły w ostatnim roku o 25% (w 2008 r. osiągnęły wartość 1,3 mld zł). Krakowska placówka, działająca od 1998 r., jest jednym z najchętniej odwiedzanych sklepów szwedzkiej sieci w Polsce. Na przełomie ostatnich 4 lat niemal o 500 tys. wzrosła roczna liczba klientów odwiedzających ten obiekt (w ub.r. odnotowano ok. 2,22 mln osób).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ