Spotkanie w Żuławskiej Fabryce Mebli. Fot. WMSSE

Spotkanie w Żuławskiej Fabryce Mebli. Fot. WMSSE

  • Autor: bm
  • 03 maj 2017 11:26 (aktualizacja: 05 maj 2017 11:16)

O inwestycjach - na spotkaniu w Żuławskiej Fabryce Mebli

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna rozwija się bardzo prężnie, a jedną z wiodących na jej terenie branż jest meblarstwo i przetwórstwo drewna. Nie bez przyczyny więc konferencję prasową dotyczącą rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego zorganizowano w Żuławskiej Fabryce Mebli.

W spotkaniu udział wzięli: Krzysztof Senger – członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH), Leonard Krasulski – poseł na Sejm RP, Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Grzegorz Smoliński – prezes zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Leszek Wójcik – prezes zarządu Fabryki Meble Wójcik i Piotr Wójcik – wiceprezes zarządu ds. sprzedaży i marketingu.

Nasze województwo potrzebuje inwestycji jak kania dżdżu” – od takiego stwierdzenia rozpoczął konferencję prasową Wojewoda. Zaznaczył, że rozwój Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który jest ostatnio bardzo widoczny oraz lepsze skomunikowanie tej części kraju, z pewnością przyczynią się do lokowania coraz większej liczby inwestycji.

Grupa Wójcik jest rekordzistą jeżeli chodzi o liczbę zezwoleń na prowadzenie działalności w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej” – stwierdził Grzegorz Smoliński, prezes zarządu WMSSE. Firmy wchodzące w skład grupy otrzymały już sześć zezwoleń. Dodał też, że Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Polska Agencja Inwestycji i Handlu mają wspólne plany na przyszłość, a w regionie objętym granicami W-M SSE niedługo pojawią się kolejne inwestycje. Poseł na Sejm RP Leonard Krasulski podkreślił znaczenie Fabryki Mebli Wójcik, zarówno w życiu gospodarczym Elbląga, jak i regionu. Zatrudniając 1500 osób Meble Wójcik są największym pracodawcą w Elblągu.

Żeby firma mogła się rozwijać muszą być spełnione dwa aspekty” – powiedział Piotr Wójcik. "Wewnętrzny, czyli warunki do rozwoju istniejące w miejscu funkcjonowania firmy oraz zewnętrzny, czyli możliwości eksportowe." Wiceprezes zarządu Meble Wójcik zaznaczył, że około 70% mebli jest produkowanych z przeznaczeniem na zagraniczne rynki zbytu. Przez dziesięć lat obecności Grupy Wójcik w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej firma ta zainwestowała około 260 milionów złotych, powstały dwie nowe fabryki, a jedna została zmodernizowana. Piotr Wójcik podkreślił, że to właśnie przynależność do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sprawiła, że Grupa Wójcik mogła się tak dynamicznie rozwinąć.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ