Fotel narożny. Projekt: J Booy/K Booy. Fot. IKEA

Fotel narożny. Projekt: J Booy/K Booy. Fot. IKEA

  • Autor: mg
  • 10 lut 2017 13:23 (aktualizacja: 10 lut 2017 15:03)

Od lutego w sklepach są dostępne meble z kolekcji "IKEA PS 2017"

Od lutego br. w sklepach IKEA dostępne są meble i artykuły wyposażenia wnętrz z najnowszej kolekcji szwedzkiego producenta "IKEA PS 2017". Pracowało nad nią siedemnastu projektantów z całego świata, w tym polska designerka – Maja Ganszyniec.

Kolekcja "IKEA PS 2017" powstała z myślą o wszystkich, którzy cenią wolność i swobodę. Zrywa ona z konwencją i otwiera się na energię nieustannie zmieniających się miejskich przestrzeni przeznaczonych do mieszkania. Wynikiem pracy siedemnastu projektantów z całego świata jest ponad 50 funkcjonalnych produktów, w tym m.in. składana sofa, która może... wisieć na ścianie.

Dziewiąta kolekcja "IKEA PS" jest kolejną próbą stworzenia produktów odpowiadających na potrzeby stale rozwijającego się mobilnego społeczeństwa, które chętnie i często zmienia miejsce zamieszkania, wybierając najczęściej większe ośrodki miejskie. Duże miasta to z kolei często niewielkie powierzchnie mieszkań, na których każdy chce żyć komfortowo. Funkcjonalne kształty i połączenia, unikalne printy oraz ciekawa gra kolorów, zaprezentowane w "IKEA PS 2017", spodobają się osobom poszukującym niestandardowych, a jednocześnie użytecznych rozwiązań w dobrych cenach – komentuje Małgorzata Jezierska, specjalista ds. PR IKEA Retail w Polsce.

W kolekcji "IKEA PS 2017" znalazły się produkty, które można z łatwością przemieszczać
‒ przenieść w obrębie pokoju lub zabrać ze sobą podczas przeprowadzki. To meble i akcesoria wykonane z lekkich, nowoczesnych materiałów, cechujących się wytrzymałością i łatwością utrzymania. Zastosowano w nich wiele kreatywnych rozwiązań. Przykładem jest choćby fotel narożny w kształcie chmury, który za sprawą połączenia z drugim staje się kanapą, okrągły fotel bujany idealny podczas wspólnych wieczorów z bliskimi czy szafa, której montaż nie wymaga narzędzi.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ