10 kwietnia 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego zakładu - Sits Industry w Grudziądzu. Fot. Sits

10 kwietnia 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego zakładu - Sits Industry w Grudziądzu. Fot. Sits

  • Autor: mg
  • 18 kwi 2018 11:23 (aktualizacja: 19 kwi 2018 09:34)

Oficjalnie otwarto fabrykę Sits w Grudziądzu

10 kwietnia 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego zakładu specjalizującego się w produkcji mebli tapicerowanych - Sits Industry w Grudziądzu.

Nowa fabryka firmy Sits powstała w Grudziądzu na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jej specjalnością jest produkcja mebli tapicerowanych. Obecnie zatrudnienie znalazło w niej 130 osób. Docelowo w fabryce ma pracować ok. 1.000 osób. W maju zostanie uruchomiona trzecia linia produkcyjna, a pod koniec roku ma być ich siedem. Większość produkcji będzie trafiała na rynki eksportowe.

Obok hali produkcyjnej, powstały również budynki biurowe i socjalne. Kolejna hala produkcyjna jest w trakcie budowy. Łącznie cały kompleks przemysłowy ma mieć powierzchnię 38 tys. m2. Istotnym wsparciem inwestycji był kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. W nowym zakładzie firmy Sits wprowadzony został program „Green by Sits”, który obejmuje takie prośrodowiskowe rozwiązania, jak recykling odpadów, zakup ekologicznych materiałów czy korzystanie z energooszczędnych technologii.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ