Boksy Beachhouse z oferty firmy Bejot. Fot. Bejot

Boksy Beachhouse z oferty firmy Bejot. Fot. Bejot

  • Autor: mg
  • 19 kwi 2017 11:39 (aktualizacja: 19 kwi 2017 18:04)

Organizacja miejsca pracy w nowoczesnych biurach

Open space stał się podstawową formą organizacji przestrzeni wielu nowoczesnych biur. Poprawia on komunikację między pracownikami i przyspiesza podejmowanie decyzji. Równocześnie jednak rodzi wiele problemów. Dlatego producenci mebli biurowych wprowadzili do swoich ofert między innymi... kabiny telefoniczne i wydzielone boksy.

Przez długie lata open space wydawał się optymalnym sposobem organizacji przestrzeni biurowej, dostosowanej do realizacji współczesnych wyzwań zawodowych. Niestety, okazało się, że - mimo niepodważalnych zalet - ma również pewne wady, które mogą obniżyć efektywność pracy. Przykładowo, w przestrzeni open space prowadzenie rozmów telefonicznych lub spotkania w bardziej kameralnym gronie stają się poważnie utrudnione. Niekiedy może to przeszkodzić w realizacji zadań zawodowych.

Dlatego wielu czołowych producentów mebli biurowych zaproponowało rozwiązania, które ułatwiają stworzenie wydzielonych miejsc w przestrzeniach typu open space. Są to kabiny telefoniczne, specjalne boksy lub sofy z podwyższonymi oparciami. Często do ich produkcji wykorzystywane są materiały akustyczne. Niektóre z nich mają nawet kółka, dzięki którym można je ustawić w dowolnym miejscu w biurze.

Tradycyjny model biura open space już się nie sprawdza, bo pracownikom brakuje komfortu w postaci odpowiednio zaaranżowanej, zróżnicowanej przestrzeni. Szansą na pozytywną zmianę otoczenia w miejscu pracy jest podział przestrzeni na strefy, które będą odpowiedzią na potrzeby zespołu. Dzisiejszy pracownik oczekuje miejsca do spokojnej rozmowy oraz uniwersalnych mebli biurowych, które z łatwością można dostosować do swoich aktywności zawodowych. Rozwiązania, takie jak kabiny do rozmów telefonicznych i prac projektowych z wydzieloną akustycznie przestrzenią czy biurka do pracy w trybie sit & stand z regulacją wysokości blatu to elementy, które mogą dodatnio wpłynąć na komfort i zadowolenie pracownika, a w rezultacie także jakość pracy - mówi Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor ds. handlu i marketingu, członek zarządu Mikomax Smart Office.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ