Kolekcja SAGOSKATT 2017

Kolekcja SAGOSKATT 2017

  • Autor: bm
  • 05 lut 2018 11:09 (aktualizacja: 05 lut 2018 11:35)

Organizacje wspierające dzieci i młodzież otrzymają granty od IKEA

Granty w wysokości od 20 do 50 tys. złotych otrzyma pięć organizacji wspierających dzieci i młodzież, w ramach konkursu IKEA “Zabawa to poważna sprawa”. Do konkursu, przeprowadzonego w okresie od listopada do połowy grudnia 2017 roku, wpłynęło 137 zgłoszeń projektowych.

IKEA rozstrzygnęła konkurs grantowy “Zabawa to poważna sprawa” kierowany do polskich placówek, które na co dzień pomagają dzieciom i młodzieży, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Każda z wybranych organizacji otrzyma granty w wysokości od 20 do 50 tys. złotych na realizację zgłoszonego programu.

Konkurs grantowy IKEA w Polsce to część międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, której celem jest pomoc dzieciom w zagrożonych wykluczeniem społecznościach na całym świecie. Adresatami krajowego konkursu były organizacje pozarządowe i inne podmioty, które realizują działania mające na celu wsparcie rozwoju emocjonalnego, intelektualnego oraz aktywności dzieci i młodzieży w Polsce. Do konkursu, przeprowadzonego w okresie od listopada do połowy grudnia 2017 roku, wpłynęło 137 zgłoszeń projektowych. Wyboru zwycięzców dokonała komisja konkursowa, w skład której weszli pracownicy IKEA, przedstawiciele rożnych działów organizacji.

Nasza Komisja konkursowa stanęła przed bardzo trudnym zadaniem oceny zgłoszonych projektów, tym trudniejszym, że większość zgłoszeń przygotowana została na niezwykle wysokim poziomie. To nasi pracownicy zdecydowali o tym, które projekty wyróżnić, by w sposób mądry, kreatywny i przede wszystkim skuteczny pomóc dzieciom i młodzieży. - mówi Katarzyna Dulko-Gaszyna, Kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail. – Tak duże zainteresowanie konkursem uświadomiło nam, jak dużo zostało jeszcze do zrobienia w naszym kraju w tym obszarze oraz jak wiele młodych osób wymaga przemyślanego i systematycznego wsparcia.

Łączna kwota nagrody dla pięciu organizacji, które zaproponowały najciekawsze programy rozwoju i wsparcia, to 148 500 zł. Jest to jednocześnie całkowity dochód ze sprzedaży wyjątkowej kolekcji zabawek SAGOSKATT 2017, która zaprojektowana została przez dzieci, w tym 9-letniego Huberta z Polski. 

Laureaci konkursu „Zabawa to poważna sprawa”

Fundacja dla Wolności na program Przystanek „Świetlica”. Warszawa, woj. mazowieckie.

Fundacja Akademia Sportu Pro-Am na program „Mamo! Idę na boisko”. Warszawa, woj. mazowieckie.

CENTRUM WĘDKA prowadzone przez Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. Każdego Człowieka na program „IKEA dzieciom w Wędce”. Toruń, woj. kujawsko-pomorskie.

Stowarzyszenia Pedagogów Społecznych RIPOSTA na program „Pozytywni na START!”. Poznań, woj. wielkopolskie.

„CAM – Centrum Animacji Młodzieży” prowadzone przez Stowarzyszenie Centrum Animacji Młodzieży na program „Nie jestem obojętny – pomagam umiejętnie”. Goleniów, woj. zachodniopomorskie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ