Fabryka płyt wiórowych Forte w Suwałkach. Fot. Forte

Fabryka płyt wiórowych Forte w Suwałkach. Fot. Forte

  • Autor: bm
  • 13 kwi 2018 11:44 (aktualizacja: 17 kwi 2018 10:41)

Otwarcie fabryki płyt wiórowych Forte w Suwałkach

Fabryka płyt wiórowych Forte, otwarta oficjalnie 12 kwietnia na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - to największe jak dotąd przedsięwzięcie w historii spółki i jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji polskiego biznesu.

"Otwarta dziś fabryka płyt wiórowych to dla nas bardzo ważna inwestycja, kluczowa także dla branży meblarskiej, stanowiąca wartość zarówno dla regionu, jak i całej polskiej gospodarki. Stajemy się w tym momencie jedyną polską firmą w sektorze meblarskim, która będzie samowystarczalna, jeśli chodzi o zaopatrzenie w podstawowy materiał do produkcji naszych mebli. Jestem dumny z tego przedsięwzięcia także dlatego, że tworzymy nowe miejsca pracy i przyczyniamy się do rozwoju Suwałk i całego regionu." – powiedział podczas uroczystego otwarcia Maciej Formanowicz, Prezes Zarządu Fabryk Mebli Forte.

Otwarta 12 kwietnia fabryka to pierwszy etap inwestycji o łącznej wartości ponad 700 milionów złotych. Dzięki niej Forte, jako jedyny polski producent mebli, będzie korzystać wyłącznie z materiałów własnej produkcji. Inwestycja ta pozwoli na zaspokojenie w 100% zapotrzebowania firmy na surową płytę wiórową. Fabryka płyt wiórowych, której docelowa produkcja dzienna wyniesie 1 500 m³ płyty, jest jedną z najnowocześniejszych inwestycji w branży meblarskiej w całej Europie, zarówno jeśli chodzi o wysoką jakość produktu jak i standardy pro - środowiskowe. Najnowszej generacji płyta wiórowa produkowana w Suwałkach zdecydowanie wyróżnia się na tle płyt konkurencji. Ze względu na zastosowane nowoczesne technologie oczyszczające, takie jak np. elektrofiltry, standardy ekologiczne fabryki, dotyczące np. emisji substancji do powietrza, z dużym zapasem spełniają obecne normy ochrony środowiska.

Do 2020 roku w kolejnych etapach powstanie piąta fabryka mebli Forte, pod budowę której wmurowano 12 kwietnia kamień węgielny.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ