Showroom marki Vank w Krakowie. Fot. Vank

Showroom marki Vank w Krakowie. Fot. Vank

  • Autor: bm
  • 25 paź 2018 08:25 (aktualizacja: 29 paź 2018 08:26)

Otwarto pierwszy showroom marki Vank

Vank Spot to pierwszy showroom, w którym można obejrzeć meble i rozwiązania aranżacyjne polskiej marki Vank. Powstał w Krakowie, a zaprojektowała go Justyna Friedberg z Morpho Studio.

Vank Spot mieści się w nowoczesnym budynku z betonową elewacją, został urządzony w klimacie fabrycznym, z czarnymi kablami biegnącymi natynkowo i dużymi przeszkleniami. Showroom jest podzielony na trzy strefy. „Chciałam stworzyć przestrzeń, która odzwierciedli moje myślenie o projektowaniu biura – mówi Justyna Friedberg. – Przestrzeń do pracy powinna być wielofunkcyjna. Pozwolić na pracę w różnych miejscach, w zależności od potrzeb, a nawet nastroju. Mam wrażenie, że mi się to udało. Że na niewiele ponad 100 m kwadratowych stworzyłam przestrzeń wzorcową, która pozwala mi opowiadać klientom o tym, jaka jest moim zdaniem najlepsza wizja współczesnego biura”.

Tuż po wejściu trafiamy na przestrzeń jadalnianą z kuchnią, wysokim stołem i hokerami z serii Vank_Krak. Tutaj również stoi czteroosobowy boks akustyczny Vank_Wall. Dalej jest strefa pracownicza: czytelna, geometryczna, na którą składają się stoły Vank_Four, w wersji biurka bench, z przegrodami między biurkowymi. Jest również ścianka mobilna z tej serii, z tablicą suchościeralną z jednej strony. Trzecia przestrzeń to typowa strefa lounge z modułową sofą Vank_Belong, ikonicznymi fotelami Vank_Siti i Vank_Timanti oraz okrągłym stolikiem Vank_Pigi i krzesłami pochodzącymi z różnych serii. Tutaj znajduje się również budka do rozmów telefonicznych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ