Kolekcja Teo firmy Paged. Fot. Paged

Kolekcja Teo firmy Paged. Fot. Paged

  • Autor: mg
  • 24 kwi 2017 08:53 (aktualizacja: 25 kwi 2017 13:31)

Paged rezygnuje z produkcji mebli skrzyniowych

Spółka Paged Meble rozpoczęła proces wygaszania produkcji mebli skrzyniowych. Obecnie planuje skupić się na wytwarzaniu stołów i krzeseł. Konsekwencją tych decyzji będzie zamknięcie zakładu produkcyjnego w Jarocinie. Szykowane są również zwolnienia grupowe.

Paged Meble ogłosił, że wycofuje się z produkcji mebli skrzyniowych. Wiąże się to między innymi z zamknięciem fabryki w Jarocinie. Produkcja zostanie skoncentrowana w dwóch pozostałych zakładach - w Jasienicy i Sędziszowie Małopolskim, które specjalizują się w wytwarzaniu stołów i krzeseł. Zamknięcie fabryki w Jarocinie oznacza konieczność przeprowadzenia zwolnień grupowych.

Jak informuje firma, decyzja wpisuje się w ogłoszoną w kwietniu strategię na lata 2017-2021.

Strategia ta zakładała w szczególności analizę potencjalnych kierunków rozwoju oraz przegląd opcji strategicznych dla segmentu meblowego. Długotrwała nierentowność zakładu w Jarocinie oraz obecny niski popyt na meble skrzyniowe z naturalnych surowców jak lite drewno i fornir nie uzasadnia utrzymywania zakładu Spółki skoncentrowanego na tej grupie produktów - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Koncentracja na produkcji mebli szkieletowych ma wspomóc rozwój fabryk w Jasienicy i Sędziszowie Małopolskim, umocnić pozycję firmy na dotychczasowych rynkach zbytu, a także ułatwić zdobywanie nowych klientów.

Proces wygaszania produkcji mebli skrzyniowych i zamykania zakładu w Jarocinie będzie miał miejsce w II kwartale 2017 roku. Zwolnienie mają objąć nie więcej niż 211 pracowników.

Spółka Paged Meble należy do Grupy Paged. To holding przemysłowo-inwestycyjny o ponad 80-letniej tradycji, którego działalność skupia się na trzech segmentach biznesowych związanych z przemysłem drzewnym (sklejkowy, meblowy, handlowy), segmencie systemów logistyki wewnętrznej, segmencie zarządzania wierzytelnościami, segmencie związanym z zagospodarowaniem nieruchomości oraz na pozostałej działalności. Spółka dominująca Grupy, Paged S.A., od 1996 roku notowana jest na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ