.

.

  • Autor: bm
  • 29 cze 2017 12:20

Pierwsze półrocze 2017 roku za nami. Ważne wydarzenia w branży

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 odbyła się większość znaczących dla branży meblarskiej imprez targowych – krajowych i zagranicznych. Zaplanowano lub zrealizowano kilka ważnych inwestycji. Odbyło się też wiele wydarzeń istotnych z punktu widzenia producentów i projektantów.

TARGI

W tym roku odbywające się we Frankfurcie nad Menem targi tkanin Heimtextil odwiedziło 70 tys. przedstawicieli branży, którzy mogli zapoznać się z ofertą prawie 3 tys. wystawców z całego świata. Szczególnie wielu zwiedzających przybyło do największego miasta Hesji z Brazylii, Chin, Wielkiej Brytanii, Włoch, Japonii, Rosji, USA i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W tym gronie nie zabrakło również firm z Polski, których było ponad 20, między innymi Pik Collection, Fargotex, Davis, Toccare & Agmamito, Rad-Pol, S.I.C.

***

Po raz pierwszy połączona edycja targów "IMM" i "Living Kitchen" w Kolonii osiągnęła frekwencję ponad 150 tysięcy odwiedzających. Imprezę odwiedziło łącznie ponad 30 globalnych sieci handlowych, co jest zdecydowanym sukcesem organizatorów. Połowa targowych gości przyjechała spoza Niemiec, jak co roku były też firmy z Polski.

***

Tegoroczną edycję targów „Meble Polska” w Poznaniu odwiedziło 24.226 osób, w tym 21.168 profesjonalnych gości, co oznacza wzrost o 4,2 procent w stosunku do roku poprzedniego. Na imprezę przyjechali kupcy z 53 krajów. Odsetek zwiedzających z zagranicy wyniósł 33 procent. Podczas czterech targowych dni w Poznaniu z prezentacją oferty produkcyjnej polskiej branży meblarskiej zapoznali się kupcy z blisko 60 krajów.

***

Na tegorocznej edycji targów iSaloni w Mediolanie, jak co roku, nie zabrakło polskich producentów mebli, którzy nie tylko pokazali najnowsze produkty, ale też starali się przekazać zwiedzającym i kontrahentom swoje indywidualne podejście do urządzania wnętrz mieszkaniowych i biurowych. W targach uczestniczyły między innymi firmy: Paged, Comforty, Fameg, Grupa Nowy Styl, Zietaprozesdesign.

***

Tegoroczne targi "Interzum" odwiedziło około 69 tys. osób reprezentujących 152 kraje. Mogli oni zapoznać się z ofertą 1.732 wystawców (1.537 wystawców pojawiło się w 2015 roku). Wystawcy spoza Niemiec stanowili 79 proc. wszystkich obecnych na targach firm. Międzynarodowy charakter targów "Interzum" widać było nie tylko wśród wystawiających się firm. Targi przyciągnęły również większą liczbę międzynarodowych gości (około 74 proc.).

SPOTKANIA I INWESTYCJE

W dniu 7 lutego br. w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie odbyło się spotkanie z przedstawicielami branży meblarskiej. Jego organizatorami byli: Ministerstwo Rozwoju, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli oraz Krajowa Izba Gospodarcza. Oprócz przedstawicieli ministerstwa i instytucji branżowych, w spotkaniu wzięli udział również najwięksi polscy producenci mebli, w tym m.in. Fabryka Mebli Wójcik, Szynaka Meble, Forte oraz Mebel Rust. Głównym celem spotkania było omówienie aktualnej sytuacji branży meblarskiej na rynku polskim i europejskim oraz barier utrudniających rozwój przedsiębiorstw w świetle obecnie obowiązujących przepisów i zapowiadanych zmian. 

***

Firma Forte poinformowała o zawarciu umowy joint venture z Indian Furniture Products Limited z siedzibą w Chennai, Indie (IFPL) - podmiotem należącym do Grupy Kapitałowej Adventz. Umowa ta dotyczy produkcji i sprzedaży mebli na rynku indyjskim.

***

Firma Malow otrzymała od zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Producent mebli metalowych z Suwałk planuje zainwestować w nowe projekty 40 mln zł. Głównym celem jest budowa nowej hali produkcyjnej.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ