Wystawa pt. “Polski design w Galerii Heban”. Podczas spotkania została zaprezentowana najnowsza kolekcja lamp Macieja Zienia dla firmy Milagro oraz projekty Oskara Zięty. Fot. Galeria Heban

Wystawa pt. “Polski design w Galerii Heban”. Podczas spotkania została zaprezentowana najnowsza kolekcja lamp Macieja Zienia dla firmy Milagro oraz projekty Oskara Zięty. Fot. Galeria Heban

  • Autor: mg
  • 04 cze 2019 09:09 (aktualizacja: 04 cze 2019 11:32)

Pierwsze polskie marki w Galerii Heban

Projekty Oskara Zięty i kolekcja lamp Macieja Zienia to dwie pierwsze polskie marki w historii, które dołączyły do oferty Galerii Heban.

28 maja br. odbyła się uroczysta premiera wystawy pt. "Polski design w Galerii Heban". Podczas
spotkania została zaprezentowana najnowsza kolekcja lamp Macieja Zienia dla firmy Milagro oraz
projekty Oskara Zięty.

Jest to duże wyróżnienie dlatego, że do tej pory Galeria Heban współpracowała tylko z markami zagranicznymi. Cieszę się, że razem z Oskarem przełamaliśmy ten monopol - mówi Maciej Zień.

Lampy są owocem współpracy Macieja Zienia z częstochowską firmą Eko-Light, właścicielem marki Milagro. Pośród 8 zaprezentowanych linii oświetlenia Milagro by Maciej Zień znalazł się m.in. limitowany model lamp "Cassiopeia". To duże, stojące lampy o ponadmetrowej średnicy, wykonane między innymi z marmuru Carrara. Inspiracją do powstania kolekcji były toaletki teatralne i świat mody. 

Sławę i rozpoznawalność  Oskarowi Zięcie przyniósł stołek PLOPP (Polski Ludowy Obiekt Pompowany Powietrzem), wyprodukowany dzięki technologii FIDU, obecny w licznych muzeach świata, m.in. w monachijskiej Pinakotece czy Centrum Pompidou wśród dwunastu krzeseł, które zmieniły współczesne projektowanie. Obecnie na kolekcję mebli "Zieta" składają się m.in.bioniczne stoły i konsole oraz siedziska i wieszaki.

Podczas tegorocznej edycji targów "Salone del Mobile" Oskar Zięta i jego studio projektowe
zaprezentowali m.in. stół "Crystals", inspirowany diamentami. Wewnętrzna część podstawy stołu, z lustrzanymi powierzchniami, tworzy kalejdoskop, zakrzywioną rzeczywistość. W ten sposób ludzie spoglądający na obiekt doświadczają kolorowych złudzeń optycznych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ