Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: di
  • 27 gru 2013 18:02

Plany inwestycyjne branży drzewnej i meblowej

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych poinformowała o planach inwestycyjnych firm z branży drzewnej i meblowej, a także o zezwoleniach na działalność gospodarczą.

W Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości ma zainwestować m.in. Fabryka Mebli Gawin. Podobne decyzje zapadły w przypadku firm Global Pollena i Stone Tech. Projektów inwestycyjnych w KSSE jest ok. 15. Jak informuje PAIiIZ, ostatnie dane mówią o ponad 3 tys. nowych miejsc pracy. Decyzją Rady Ministrów obszar strefy został powiększony o 100 ha (obecnie wynosi on 340 ha). Do trzech podstref: Kamienna Góra, Jawor i Nowogrodziec dołączyły Trzebnica i Ostrów Wielkopolski. Obecnie w kamiennogórskiej strefie działalność gospodarczą prowadzi, bądź jest w trakcie inwestycji, ok. 40 firm.

W największej z polskich stref ekonomicznych, Katowickiej SSE, zainwestuje grupa Kronospan (Kronospan i Malta-Decor). Pod względem nakładów, będzie to największa inwestycja pozyskana w tym roku przez strefę. Kronospan wyprzedził pod tym względem koreańską spółkę Korea Fuel-Tech oraz Musset Polska. Firma na inwestycję wyda co najmniej 62,4 mln euro. W fabryce płyt wiórowych, wyrobów i opakowań z drewna do końca 2012 roku zatrudnionych zostanie co najmniej 200 osób. Z kolei Malta-Decor zainwestuje co najmniej 50 mln euro w zakład wytwarzający m.in. płyty, panele podłogowe i listwy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ