Fot. MTP

Fot. MTP

  • Autor: bm
  • 08 lis 2017 12:56 (aktualizacja: 12 lis 2017 18:47)

Podsumowanie targów meblowych Furnishow w Warszawie

Targi Furnishow 2017 odbywały się w warszawskim Centrum EXPO XXI od 26 do 28 października. Dwa pierwsze dni, czwartek i piątek, skierowane były do profesjonalistów z branży meblowej i dekoracyjnej, a także architektów i projektantów wnętrz i from użytkowych.

Ostatniego dnia, w sobotę targi licznie odwiedzili klienci detaliczni zainteresowani zakupem mebli i wnętrzarskich dodatków. Łącznie ekspozycje zwiedziło około 2000 osób. 

Organizatorzy mieli w tym roku do dyspozycji jeden pawilon. Jednak choć ekspozycja była kameralna, to udało się zgromadzić na niej sporo ciekawych przykładów dobrego wzornictwa. Łącznie na targach swoje najnowsze kolekcje zaprezentowało blisko 70 firm i marek. Wśród wystawców byli zarówno producenci i dystrybutorzy mebli do mieszkań, jak i biur. Sporym zainteresowaniem cieszyły się klasyczne i stylowe meble znanych na całym świecie producentów z USA prezentowane przez firmę Urban. Elegancją zachwycała kolekcja luksusowych mebli wypoczynkowych marki „SOFA4YOU” promowana podczas targów przez firmę Chairconcept. Dużą ekspozycję przygotował dla zwiedzających lider "Rankingu Producentów Mebli Skrzyniowych", Fabryki Mebli Forte. Na stoisku EkoMeble można było zapoznać się m. in. z ofertą znanej meblowej marki Klose, której firma jest oficjalnym stołecznym dystrybutorem.

Swoim dizajnem uwagę zwiedzających zwracały na siebie meble firmy Iker, która produkuje wysokiej klasy meble tapicerowane, przeznaczone do wnętrz mieszkalnych i publicznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także produkowane ręcznie, unikatowe i niepowtarzalne meble firmy Handicraft. Ofertę mebli pokojowych, kuchennych i systemowych uzupełniły kolekcje firmy Layman. Stylowe meble do rezydencji prezentowała firma Badi. Najbardziej fotogenicznym i najchętniej fotografowanym przez uczestników targów obiektem było kultowe krzesło Portuguese Roots, Alexandre'a Caldasa ze studia Around the Tree, nagrodzone w konkursie A'Design Award 2014. Poszukujący mebli dziecięcych mogli obejrzeć kolekcję polskiego producenta ekskluzywnych łóżek tapicerowanych dla dzieci i młodzieży, skrzyń na zabawki oraz puf, firmy LIL’ KID. Dizajnerską perełką były meble renomowanych zagranicznych marek Freifrau, Janua oraz Saba Italia. W kategorii mebli biurowych swoją najnowszą kolekcję przedstawił Nowy Styl - jedna z marek Grupy Nowy Styl, trzeciego największego producenta mebli biurowych w Europie. Bardzo zadowolona ze swojego udziału w targach Furnishow jest także firma Matdesign, dystrybutor włoskich płyt Cleaf oraz producent płyt akrylowych z połyskiem, MDF, a także frontów meblowych. Ekspozycję mebli uzupełniała bogata oferta dekoracji, firan, zasłon, narzut i galanterii stołowej prezentowana przez firmę Eurofirany. 

Warszawskie targi to także możliwość uczestnictwa w ciekawych prelekcjach. Pierwszy dzień targów to „Office day”. Głównym tematem prelekcji tego dnia było nowoczesne projektowanie przestrzeni biurowych. Odpowiedzi na pytanie, jak powinno wyglądać miejsce pracy pozytywnie oddziałujące na komfort i wydajność pracownika, udzielili eksperci Nowego Stylu podczas prelekcji "Ergonomia krzesła to za mało. Jak od ergonomii krzeseł przechodzimy do wellbeingu w biurze i wellness w życiu?” Z kolei uczestnicy wykładu "Luksus w przestrzeni biurowej - czyli by Versace nie sprawił, że nie wiem na co patrzę" dowiedzieli się, jak projektować luksusową przestrzeń biznesową, by nie przekroczyć cienkiej granicy dobrego smaku. Wioletta Kulińska z kancelarii Magnusson swoje wystąpienie poświęciła prawnym aspektom ochrony marki. Gwiazdą tego dnia, była gość specjalny Alexandre Caldas z portugalskiego studia Around the Tree, który wciągnął widzów w swoją opowieść o odwadze w projektowaniu.

Gościem specjalnym drugiego dnia targów był Michał Mazur, autor strony TrendNomad.com, dziennikarz, trendwatcher, nomada, który wygłosił wykład "Od Tokio po San Francisco. Trendy z targów dizajnu z całego świata". W piątek na scenie głównej Furnishow odbyła się także prelekcja Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli „Mobilność jako szansa podjęcia nowej ścieżki kariery”. W programie targów znalazły się także dwa warsztaty design thinking.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ