Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 08 paź 2018 10:29 (aktualizacja: 09 paź 2018 09:21)

Pojawiło się nowe narzędzie wsparcia meblarskiego eksportu

Polski Fundusz Rozwoju przygotował nowe narzędzie służące wspieraniu działań eksportowych polskich producentów mebli. Rekrutacja do Akceleratora Eksportu Branży Meblarskiej rusza 12 października.

Projekt ma wspierać producentów mebli zainteresowanych ekspansją na rynkach zagranicznych. Akcelerator Eksportu Branży Meblarskiej realizowany jest w ramach Programu Flagowego Polskie Meble, którego koordynatorem jest PFR. Patronem honorowym działań jest Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli.

Akcelerator Eksportu Branży Meblarskiej składa się z trzech elementów. Pierwszy z nich - Strefa Nowych Rynków - obejmuje szkolenia z praktycznej wiedzy o narzędziach służących rozwojowi eksportu, oferowanych przez Grupę PFR, zapewnia kontakty zagraniczne poprzez współpracę z siecią Zagranicznych Biur Handlowych PAIH na świecie oraz udział w wydarzeniach branżowych i rozmowy z partnerami zagranicznymi. Kolejna strefa – Strefa Firm - pozwala na indywidualną obsługę potrzeb uczestników poprzez koordynację procesu doboru narzędzi wsparcia eksportu znajdujących się w ofercie Grupy PFR. Trzecia strefa – Strefa Dialogu – obejmuje współpracę uczestników Akceleratora z administracją publiczną (m.in. MPiT, MSZ, placówkami dyplomatycznymi) i ekspertami w celu wypracowania założeń nowych rozwiązań służących rozwojowi eksportu w branży meblarskiej.

Rekrutacja do Akceleratora Eksportu Branży Meblarskiej rusza 12 października i potrwa dwa tygodnie, do 26 października. Instrument jest dedykowany firmom z dominującym udziałem kapitału polskiego, które posiadają istotny potencjał produkcyjny oraz oryginalny produkt pod własną marką. Ponadto przedsiębiorstwa, które chcą przystąpić do Akceleratora, muszą przygotować lub już realizować strategię ekspansji zagranicznej. Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny, a jedna edycja zaplanowana jest na 6 miesięcy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ