Fot. Grupa Nowy Styl

Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 19 wrz 2019 10:45 (aktualizacja: 19 wrz 2019 12:57)

Pokój hotelowy jak w Dubaju - projekt Grupy Nowy Styl

Należąca do Grupy Nowy Styl firma Stylis bierze udział w pierwszej edycji konkursu The Hotel Room Design Challenge. Zadaniem uczestników jest stworzenie pokoju hotelowego inspirowanego Dubajem. Wyniki będą znane już dziś - 19 września 2019.

W tym roku odbywa się już dwudziesta edycja targów Hotel Show Dubai – największej i najważniejszej imprezy branży hotelarskiej na Bliskim Wschodzie. Organizatorzy postanowili uczcić 20. urodziny ogłaszając konkurs na projekt pokoju inspirowanego Dubajem. Określony przez nich temat przewodni brzmi: Dubai: A World of Possibility, A Lifetime of Stories. 

Co roku staramy się odświeżać i unowocześniać formułę Hotel Show, tak aby impreza dostarczała branży jak największej inspiracji. Konkurs ma właśnie taki cel, a jednocześnie stanowi wyzwanie dla projektantów. Chcieliśmy, aby pozwolili sobie na twórczą ekspresję, opowiadając o Dubaju poprzez design. Nie możemy się doczekać rezultatów ich pracy – opowiada Nathan Waugh, przedstawiciel organizatora Hotel Show Dubai.

Wyzwanie zaprojektowania pokoju podjęły trzy firmy działające na rynku bliskowschodnim: Godwin Austen Johnson, Gensler oraz Stylis - należąca do Grupy Nowy Styl. Pokój noszący nazwę The Fingerprint Room wykonano w nowoczesnej Fabryce Mebli Biurowych w Jaśle. Zdaniem Michała Wilczyńskiego, dyrektora Stylisu, sam udział w przedsięwzięciu ma dla firmy olbrzymie znacznie. –Wyzwanie zaprojektowania, a następnie zrealizowania jednostkowego pokoju było z jednej strony bardzo ekscytujące, a z drugiej niezwykle trudne. Świadczy o tym fakt, że podjęły się go tylko trzy firmy działające na rynku. Cieszę się, że jesteśmy w tym gronie, bo to dowód na to, jak duży mamy potencjał. Niezależnie od wyniku głosowania z pewnością zaowocuje to w przyszłości, ponieważ podczas Hotel Show oczy całej branży hospitality będą zwrócone na nas i na nasz projekt – tłumaczy.

Wyniki konkursu znane będą 19 września. Po zakończeniu Hotel Show firma Stylis planuje instalację pokoju w swoim showroomie w Dubaju.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ