Kolekcja Lilo. Fot. Meble Wójcik

Kolekcja Lilo. Fot. Meble Wójcik

  • Autor: bm
  • 23 sie 2019 15:29

Pokój ucznia - rynkowa oferta mebli młodzieżowych

Nowoczesne meble dziecięce i młodzieżowe muszą spełniać wiele funkcji, a co za tym idzie sprostać oczekiwaniom zarówno dorosłych, jak i dzieci, które coraz częściej mają realny wpływ na finalny wygląd swojego pokoju.

Obecnie meble dla najmłodszych coraz częściej przypominają swoim wyglądem te, które wykorzystuje się do aranżacji „dorosłych wnętrz” – mówi Ewelina Wójcik, dyrektor marketingu Meble Wójcik. - Tak jest np. w przypadku ponadczasowej bieli, która wciąż wiedzie prym, jeśli chodzi o aranżację rodzimych mieszkań. Nic w tym dziwnego. Jasne dekory i meble o prostych formach umożliwiają zabawę wieloma innymi kolorami i dodatkami, dzięki czemu przestrzeń może zmieniać swój charakter wraz z dorastaniem dziecka, bez konieczności wymiany mebli co kilka lat – dodaje. W opozycji do bieli, na rynku coraz częściej znaleźć można meble, których design stanowi bardziej odważną propozycję. Jedną z nich są niezwykle modne wykończenia w stylu industrialnym. Beton w połączeniu z dekorem imitującym postarzane drewno to prawdziwy hit.

Najważniejszym elementem wyposażenia pokoju jest biurko, przy którym uczeń spędza zdecydowanie najwięcej czasu. To miejsce, w którym nie tylko odrabia lekcje, ale i oddaje się swoim pasjom. W zależności od potrzeb, biurko staje się blatem do rysowania, warsztatem młodego artysty-rzemieślnika lub pulpitem do czytania. Ze względu na multifunkcjonalność, należy zadbać o właściwy dobór tego elementu wyposażenia. Oprócz właściwej stylistyki i kolorystyki mebla, nie wolno zapominać o jego konstrukcji. Dlatego jeszcze przed zakupem przetestujmy je wspólnie z przyszłym użytkownikiem – idealnie, gdy osoba siedząca przy blacie ma proste plecy, a ręce i stopy swobodnie oparte. Gdy wzrost ucznia wynosi 120-125 cm, pulpit powinien znajdować się na wysokości około 55 centymetrów. Sprytnym rozwiązaniem będzie zakup biurka o regulowanej wysokości, dzięki czemu mebel będzie rosnąć razem z dzieckiem. Równie ważny jest wybór odpowiedniego krzesła - powinno być wyposażone w podpórki pod łokcie i posiadać możliwość ustawienia oparcia oraz wysokości siedziska. Troska o te elementy dziecięcego pokoju już na wczesnych etapach pozwoli uniknąć wad postawy w przyszłości.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ