Fot. Studio Vigo/Max Kuchnie

Fot. Studio Vigo/Max Kuchnie

  • Autor: bm
  • 15 sty 2017 19:36 (aktualizacja: 17 sty 2017 10:14)

Połączenie dwóch kolorów w meblach kuchennych

Niezależnie od tego, czy meble kuchenne są wykonane z litego drewna, czy z płyt mdf lub innych materiałów drewnopochodnych, powodzeniem na rynku cieszą się połączenia dwóch lub więcej wybarwień czy dekorów. Takie rozwiązanie kolorystyczne daje bowiem ciekawy efekt wizualny.

Połączenie kolorów w meblach kuchennych sprawdza się zarówno w przypadku stylu nowoczesnego, minimalistycznego, jak i w zestawieniach klasycznych. Zazwyczaj producenci proponują połączenia kolorów drewna z bielą, bieli z szarością lub czernią, zdarzają się też jednak nieco bardziej odważne "duety" szarości z czerwienią czy kolorów drewna z szarościami.

Najczęściej kontrapunktem dla jednolitych powierzchni frontów są blaty, które mogą wyraźniej kontrastować z frontami, dekoracyjne wstawki w drzwiczkach szafek bądź połączenie korpusów w jednym kolorze z frontami w zupełnie innym odcieniu. Kolorami można też zaznaczyć podział funkcjonalny kuchni na poszczególne strefy. Np. elementy wysokiej zabudowy z wbudowanym piekarnikiem można wykonać w innym odcieniu niż zestaw dolnych szafek lub wyróżnić kolorystycznie wyspę kuchenną.

Meble kuchenne, w których wykorzystano efekt połączenia dwóch lub więcej kolorów można znaleźć w ofercie zarówno polskich producentów czy studiów kuchennych, jak i w kolekcjach znanych marek zagranicznych. Tego typu połączenia dają wiele możliwości aranżacyjnych i sprawiają, że kuchnia wygląda mniej monotonnie, nowocześnie w zgodnie z trendami.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ