Kuchnia w stylu glamour. Fot. Salony Agata

Kuchnia w stylu glamour. Fot. Salony Agata

  • Autor: bm
  • 20 lip 2017 08:50 (aktualizacja: 25 lip 2017 13:36)

Polak kupuje meble - kuchnia w czterech stylach

Kuchnia w klimacie glamour, styl minimalistyczny, skandynawska prostota, wreszcie - tradycyjne formy i kolory. Tak w skrócie można określić cztery najważniejsze style, które wybierają polscy klienci do kuchni. Jakie są ich najważniejsze cechy? Jakie meble i dodatki decydują o ostatecznym wyglądzie kuchni?

CZYTAJ TEŻ: Kuchnia z wyspą

O czym należy pamiętać, urządzając kuchnię w konkretnym stylu radzi Rafał Rogozik, architekt wnętrz sieci salonów sprzedaży Agata. Warto też wiedzieć, jakie produkty, dedykowane konkretnym stylom, dostępne są w ofertach polskich sklepów.

"Styl glamour kojarzy się z przepychem i błyskiem, jednak w aranżacji kuchni wystarczy tylko kilka akcentów, aby go osiągnąć. Najważniejszym z nich są połyskujące powierzchnie. Idealnie sprawdzą się wszystkie meble na wysoki połysk oraz srebrne elementy, zarówno w wykończeniu mebli, jak i dodatkach aranżacyjnych.

Kuchnia w stylu skandynawskim to prostota, minimalizm i maksymalne wydobycie światła. Warto postawić na meble w jasnych odcieniach bieli i szarości, które optycznie powiększą przestrzeń i będą doskonałą bazą do dalszej aranżacji. Dobrym rozwiązaniem na urozmaicenie wystroju są dodatki w pastelowych lub drewnianych barwach, które doskonale ocieplą surowość bieli, dodadzą charakteru i indywidualizmu wnętrzu.

Dla miłośników tradycyjnych wnętrz – przytulna, ciepła i jasna kuchnia będzie odpowiednia. Domowy charakter, funkcjonalność i harmonia to główne cechy stylu klasycznego. Urządzając kuchnię należy wybrać meble w odcieniach ciepłego brązu i beżu. Takie kolory są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie przepadają za eksperymentami w kuchni. 

Urządzając kuchnię w stylu minimalistycznym kierujmy się zasadą „mniej znaczy więcej”. Styl ten wręcz zadziwia prostotą, a im mniej elementów – tym większy efekt. Wybierając szafki zdecydujmy się na kwadratowe lub prostokątne z gładkimi frontami i ukrytymi bądź delikatnie widocznymi uchwytami. Najlepiej sprawdzą się meble w bieli, szarości, graficie. Kuchnia w tym stylu nie powinna być urozmaicana kolorowymi dodatkami, wręcz przeciwnie. Ich brak zapewni oczekiwany, minimalistyczny efekt."

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • Aneckza , 2020-01-30 21:36:13
    Super artykuł, pełno w nim ciekawych rad i inspiracji. Od siebie dodam, że trudno jest znaleźć nieraz czegoś, co będzie się komponowało z meblami w tym stylu glamour. Ja na szczęście poznałam markę Kernau, jej AGD super pasuje do tego stylu.