Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 25 lip 2017 11:19 (aktualizacja: 25 lip 2017 14:02)

Polscy meblarze odwiedzili wystawę EXPO 2017 w Kazachstanie

13 lipca br. wystawę Expo 2017, która odbywa się w Astanie (Kazachstan), odwiedziła misja gospodarcza z udziałem polskich meblarzy. Organizatorem wyjazdu była Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli. Uczestnicy wzięli m.in. udział w konferencji, panelu dyskusyjnym i prezentacji polskich przedsiębiorstw.

W połowie lipca br. w ramach światowej wystawy Expo 2017 zorganizowany został Dzień Polskich Mebli. Podczas tego wydarzenia miały miejsce między innymi konferencja, panel dyskusyjny, prezentacje polskich przedsiębiorstw, rozmowy bilateralne oraz wspólne zwiedzanie wystawy. W wyjeździe wzięło udział 7 polskich firm, w tym Szynaka Meble, Dakar Meble, Green Valley, Comforty, Szkłomal, Ajram.

Misja gospodarcza z udziałem polskich producentów polskich była częścią programu promocji branży meblarskiej. Obecnie Polska plasuje się w pierwszej dziesiątce dostawców mebli do tego kraju, a Azja uznawana jest szczególnie obiecujący rynek zbytu. Kazachstan jest doskonałym miejscem do promocji polskich marek meblarskich, tym bardziej, że w tym roku jest gospodarzem światowej wystawy EXPO.

Azja jest wciąż stosunkowo mało wykorzystywanym przez polskie firmy meblarskie kierunkiem eksportowym, choć powoli się to zmienia. Niektórzy producenci decydują się nawet na prowadzenie tu inwestycji, czego przykładem są choćby Grupa Nowy Styl (Kuwejt) czy Forte (Indie). 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ