• 27 gru 2013 18:02

Polskie meble do sypialni w natarciu

W ofercie polskich producentów znajdziemy wiele nowych, ciekawych propozycji mebli do sypialni. Jednak nie tylko nowych. Firmy oferują także modele starsze, które sprawdziły się na rynku i ciągle znajdują nabywców. Wydaje się, że segment mebli ma przed sobą obiecującą przyszłość.

Polscy producenci proponują różne meble do sypialni. W ich ofercie dostępne są zarówno wzory klasyczne, stylizowane, jak też bardzo nowoczesne. Asortyment Bydgoskich Fabryk Mebli podzielony jest na 2 główne marki: "Bydgoskie Meble" (wzornictwo stylowe, klasyczne) i "Generacje" (wzornictwo nowoczesne). W segmencie mebli do sypialni aktualna oferta BFM to 4 zestawy z kolekcji "Bydgoskie Meble" ("Firenze", "Venus", "Soul" i "Marsylia") oraz 1 z linii "Generacje" ("Jazz"). Firma sprzedaje meble zarówno pojedynczo, jak też w kompletach. Markę "Generacje" wzbogaci wkrótce najnowszy model mebli sypialnianych: "Walencja" (po raz pierwszy zaprezentowano go na tegorocznych, styczniowych wewnętrznych targach BFM). Jest on uzupełnieniem kolekcji mebli do salonu "Walencja", która wygrała konkurs "Meble Plus - Produkt 2004" w kategorii mebli mieszkaniowych.

Wszystkie propozycje sypialni z oferty BFM są częścią systemów, w skład których wchodzą również inne meble (jadalnie, gabinety, salony).

Zestawy sypialniane z Kolekcji Mebli Klose to z jednej strony klasyka i ciepłe, ciemne wybarwienia, a z drugiej - połączenie nowoczesnej prostoty w jasnym odcieniu buku z elegancją i ciekawymi formami mebli - mówi Beata Behrendt z działu marketingu Kolekcji Mebli Klose. W ofercie firmy zwracają uwagę sypialnie "Milo" (dostępna w wybarwieniu orzecha włoskiego i czereśni antycznej), "Opus" (w kolorze czereśni antycznej) oraz "Gala" (dostępna w kolorze naturalnego buku lub buku barwionego na gruszę).

FS Favorit Furniture proponuje około 30 zestawów mebli sypialnianych, zarówno nowoczesnych, jak też stylizowanych. Niektóre z nich (np. "Falco", "Ouzo") są częścią rozwiniętych programów mebli mieszkaniowych. W ofercie firmy HM Helvetia Meble znajdziemy 35 zestawów mebli sypialnianych. Przedsiębiorstwo postawiło na wzornictwo nowoczesne. Wszystkie zestawy z oferty HM Helvetia Meble to propozycje odrębne, nie wchodzące w skład systemów meblowych. Profap ma w ofercie 3 modele mebli do sypialni, zgodne z generalną linią nowoczesnego wzornictwa, jaką przyjęła firma.

Stylizowane kontra nowoczesne

WFM Oborniki proponują obecnie 7 zestawów mebli sypialnianych (są wśród nich 2 różne propozycje w ramach 1 kolekcji). Oprócz sypialni "Den Haag" wszystkie zestawy wchodzą w skład kompleksowych systemów meblowych. Pod względem wzorniczym są to bardzo różne meble, których docelowymi odbiorcami są osoby o skrajnie odmiennych gustach. Do klientów szukających mebli stylizowanych, klasycznych, eleganckich kierowane są zestawy "Avignon", "Den Haag" i "Verona" (Złoty Medal MTP w 2002 r.). Styl "neoklasyczny" reprezentują "Arezzo Chiaro" i "Andora" (Złoty Medal MTP w 2003 r.). Dla klientów lubiących wzornictwo nowoczesne zaprojektowano sypialnię "Simple Plus", którą Instytut Wzornictwa Przemysłowego wyróżnił tytułem "Dobry Wzór". Do sprzedaży sypialnia trafiła w sierpniu 2003 r. W konkursie "Meble Plus - Produkt 2004" przyznaliśmy jej nagrodę w kategorii sypialni i garderób.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ