Fot. Mat. prasowe Koelnmesse

Fot. Mat. prasowe Koelnmesse

  • Autor: bm
  • 22 sty 2019 09:14 (aktualizacja: 22 sty 2019 12:11)

Polskie meble i polski design na targach IMM 2019 w Kolonii

Podczas tegorocznej edycji targów meblowych IMM w Kolonii nie zabrakło polskiego akcentu, który tym razem był dość mocny, ponieważ polskie meblarstwo reprezentowało ponad 40 firm. Mamy już materiały i zdjęcia od kilku z nich.

Swoje produkty w Kolonii zaprezentowała między innymi marka Motiv Home - producent mebli tapicerowanych. Jej targową ekspozycję wypełniły m.in. meble takie jak fotel "Lord" o obłym kształcie czy sofa "Hugo" z efektownym pikowaniem i wiele innych. Nasze meble wzbudzały bardzo pozytywne reakcje odwiedzających z różnych krajów. Goście docenili połączenie nowoczesności i podążanie za trendami z klasycznymi wzorami, które są dostępne w naszej ofercie. Wielu zwiedzających przyciągnął profesjonalny i jednocześnie przytulny wygląd naszego stoiska.  - mówi Jakub Knobloch, współwłaściciel marki Motiv Home.

Firma TOBO - producent m. in. mebli biurowych - pokazała w Kolonii swoją nowość - meble prozdrowotne "Health to Office – h2o". Są to meble promujące pracę w zmiennej pozycji Sit&Stand, czyli pracę siedząco-stojącą. Zmienna pozycja pracy ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. System "Health to Office" jest zintegrowany z autorską aplikacją firmy, która ma za zadanie czuwać nad zmiennością pozycji pracy. Meble "h2o" wykonane zostały  z płyty o zmniejszonej zawartości szkodliwych składników. Na blatach biurek oraz uchwytach zastosowano płyty z powłoką antybakteryjną, które mają zapobiec przenoszeniu się bakterii. Na stoisku TOBO można było zobaczyć również meble gabinetowe "Snabb" – finalistę konkursu Dobry Wzór oraz meble młodzieżowe "PIN".

Głównym motywem ekspozycji Oskara Zięty na targach IMM był w tym roku kolor, który definiuje wnętrza i wpływa na emocje. Pokazano między innymi lustra z serii "Gradient", wykonane ze stali nierdzewnej (w technologii FIDU), wypolerowane i pokryte specjalnym lakierem, który tworzy na powierzchni unikalną kompozycję barw o wyjątkowej głębi. Na ekspozycji marki Zietaprozessdesign nie zabrakło też nowej edycji stołka "Plopp" i stołu "G-Table", w głębokim odcieniu koloru niebieskiego.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ