W kwietniu 2017 wmurowano kamień węgielny pod budowę Brinkmann Manufaktur. Fot. Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny

W kwietniu 2017 wmurowano kamień węgielny pod budowę Brinkmann Manufaktur. Fot. Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny

  • Autor: bm
  • 24 kwi 2017 12:14

Powstaje nowy zakład produkujący łóżka i materace

Na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego rozpoczęto budowę nowej fabryki, która będzie częścią niemieckiej firmy Feybri GmbH. Zakład Brinkmann Manufaktur będzie produkował między innymi materace i łóżka kontynentalne, które będą sprzedawane przede wszystkim na rynki niemiecki i austriacki.

Firmy z grupy Feybri produkują: materace, ramy łóżek, poduszki wspierające szyję oraz powłoki tekstylne z zamkiem „zip” na materace, a także sprzedają te wyroby. Historia grupy sięga roku 1926. Oprócz tradycyjnego rzemiosła, działalność firmy opiera się na najnowszych odkryciach naukowych dotyczących rozwoju produktu. Opracowano między innymi system pomiaru Bodyscan (we współpracy z ASM Steuerungstechnik oraz przy wsparciu naukowym Instytutu Ergonomii w Monachium), który jest w stanie obliczyć optymalny wariant dopasowania systemu spania. Składa się on z materaca, ramy nośnej – stelaża, poduszki pod szyję i pościeli.

Brinkmann Manufaktur z siedzibą w Zielonej Górze docelowo będzie częścią grupy Feybri. W pierwszej fazie realizacji inwestycji w Zielonej Górze planuje się zatrudnienie w sumie 34 szwaczek, krawcowych, krojniczych, montażystów i tapicerów. Powierzchnia zakładu na tym etapie sięgnie 3 000 m2. W kolejnej fazie realizacji inwestycji przewiduje się zatrudnienie kolejnych 114 osób i rozbudowę zakładu.
Po osiągnieciu pełnych mocy produkcyjnych zakład opuszczać będzie około 20 samochodów ciężarowych tygodniowo (ok. 600 łóżek). Docelowe zatrudnienie będzie na poziomie 150 osób, a powierzchni produkcyjna wraz z powierzchnią administracyjną na poziomie 3 500 m2. Szacowany koszt całej inwestycji to ok. 10 mln zł. Realizatorem inwestycji jest firma WPIP, również inwestor Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Planowane zakończenie inwestycji w sierpniu 2017 r.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ