Małgorzata i Przemysła Stasinowscy, założyciele sklepu Good Inside. Fot. Good Inside

Małgorzata i Przemysła Stasinowscy, założyciele sklepu Good Inside. Fot. Good Inside

  • Autor: mg
  • 07 lut 2018 15:22 (aktualizacja: 08 lut 2018 10:21)

Powstał nowy sklep internetowy z polskim designem

W Łodzi powstał nowy sklep internetowy Good Inside, oferujący meble autorstwa polskich projektantów. Celem marki jest promocja rodzimego designu. W ofercie sklepu można znaleźć również odnowione kultowe meble z lat 60.,70. i 80. Właściciele planują w 2018 roku otworzenie stacjonarnego sklepu.

Założyciele sklepu Good Inside, Małgorzata i Przemysław Stasinowscy, postawili na meble od polskich projektantów, których coraz częściej szukają klienci.  

Kiedyś, jak słyszałam o sobie „Pani od mebli”, to trochę się oburzałam, że klienci nie pamiętają mojego imienia czy nazwiska, a dzisiaj cieszę się, że właśnie tak mnie identyfikują. Przez ostatnie 8 lat wyposażałam klientów w meble biurowe produkowane seryjne. Coraz więcej zaczęło pojawiać się projektów w oparciu o jakiś koncept, motyw przewodni i te meble seryjne zaczęły być uzupełniane designerskimi smaczkami. Od samego początku smucił mnie fakt, że nie było tam zbyt wielu polskich producentów i właśnie to chciałam zmienić. Z tej potrzeby stworzyliśmy Good Inside – mówi Małgorzata Stasinowska.

Założyciele Good Inside sami projektują. Ich pierwsza kolekcja – "Pencil" – to stolik w całości wykonany z drewna dębowego z nogami w kształcie kredek, które są klejone bezpośrednio do blatu. Powierzchnia blatu malowana jest bezbarwnym lakierem zabezpieczającym, który pozostawia naturalny kolor dębu ale przede wszystkim utwardza.

Dobrze pamiętam ten moment, kiedy z Gosią rozmawialiśmy o tym, jakie kształy mogą wpływać na kreatywność. Powiedziała wtedy, że nie kształy, ale rysowanie pomaga jej „złapać koncentrację”, a ja pomyślałem, że to rysowanie możemy przeoborazić w bryłę i zrobić stolik z nogami w kształcie kredek. Oczami wyobraźni widzieliśmy, jak salki konferencyjne czy powierzchnie kreatywne są wyposażone w ten projekt. I tak to się zaczęło - od prototypu, który wyszedł lepiej niż przypuszczaliśmy i wywołał wiele uśmiechu nie tylko u dzieci, ale również u dorosłych! – mówi Przemysław Stasinowski.

 Właściciele Good Inside planują w 2018 roku otworzyć także sklep stacjonarny. Wcześniej oferowane przez nich meble będzie można zobaczyć na 4 Design Days w Katowicach 15-18 lutego br. Na specjalnej ekspozycji pojawią się meble takich marek, jak: Rec. On, Kaspa, Phormy, Mo Woodwork, Hadaki, Bury Lis, Mio Lighting, Twórczy Kąt, Tabanda, Do_M, Zlasu, Bujnie, Unky, Projekt B25 oraz Roots Decor.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ