Branżowe targi Pracy - Wydział technologii Drewna UP w Poznaniu. Fot. archiwum

Branżowe targi Pracy - Wydział technologii Drewna UP w Poznaniu. Fot. archiwum

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Praca dla drzewiarzy

Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zorganizował 3 marca 2009 r. kolejną edycję Branżowych Targów Pracy Technologów Drewna.

Ostatecznie w tegorocznych targach wzięło udział pięć firm branży drzewnej: Pfleiderer, IKEA-Swedwood, Sia Biuro Technologiczne, Mondi Świecie oraz Tarkett-Polska. Firmy, które zdecydowały się na uczestnictwo w imprezie, prezentowały głównie oferty praktyk. Propozycji zatrudnienia było zdecydowanie mniej. Pracę dla absolwentów poznańskiej uczelni miały m.in. firmy Sia Biuro Technologiczne (stanowisko doradcy technicznego) oraz IKEA-Swedwood (poszukująca inżyniera do zakładu produkcyjnego w Goleniowie). Studenci i absolwenci wydziału, których przez cały okres imprezy przewinęła się przeszło setka, zostawiali na stoiskach firm dokumenty aplikacyjne, część przekładała rozmowy kwalifikacyjne na spokojniejszy, potargowy okres.

Należy zaznaczyć, że kryzys, o jakim się mówi również wpłynął na zainteresowanie firm branży drzewnej naszymi targami pracy – powiedział Michał Zieliński, przewodniczący SSWTD, jednego z organizatorów imprezy. Należy wierzyć, że jest to tylko chwilowy brak zainteresowania i w przyszłym roku lub najdalej za dwa lata wrócimy do takich targów, jakie miały miejsce w latach poprzednich, kiedy odwiedzało nas 15 firm z wieloma ofertami zatrudnienia.

Zdaniem organizatorów formuła targów organizowanych na wydziale jest bardziej aktualna niż w latach poprzednich, głównie ze względu na sposób rekrutacji nowych pracowników. Wielu przedstawicieli firm branży drzewnej twierdzi, że poszukuje pracowników poprzez znajomych. Pracodawcy poszukują kandydatów, którzy nie są dla nich anonimowi. Zdarza się, że są to osoby polecane przez już pracujących w firmie, którzy znają je ze studiów lub staży. Często dobrze zaprezentowany prezesowi przez pracownika „rekrut”, ma większe szanse na zdobycie wymarzonej pracy. – mówi Michał Zieliński.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ