Kuchnia dydaktyczna. Fot. IKEA

Kuchnia dydaktyczna. Fot. IKEA

  • Autor: bm
  • 13 lip 2017 11:25

Pracownicy IKEA zaprojektowali kuchnie dla Centrum Autyzmu

Dwie w pełni wyposażone kuchnie dydaktyczne zaprojektowali i zaaranżowali pracownicy sklepu IKEA Kraków – dla uczniów krakowskiego Centrum Autyzmu. Będą się w nich odbywać zajęcia kulinarne przygotowujące dzieci i młodzież z autyzmem do samodzielnego funkcjonowania w dorosłym życiu.

W ramach wolontariatu nauczyciele i pracownicy obsługi przygotowali pomieszczenia, usunęli stare, zniszczone meble i odświeżyli ściany. Z kolei pracownicy IKEA Kraków zaprojektowali przestrzeń tak, aby uczniowie mogli z niej korzystać w jak najbardziej wygodny sposób. Zmontowali też meble, zainstalowali sprzęty AGD i wyposażyli kuchnie w niezbędne akcesoria oraz elementy dekoracyjne, nadające pomieszczeniom ciepły, domowy charakter.

 Kuchnie dydaktyczne będą wykorzystywane w trakcie zajęć kulinarnych przez uczniów szkoły podstawowej specjalnej, gimnazjum specjalnego i szkoły przysposabiającej do pracy, wchodzących w skład Centrum Autyzmu. Będą z nich korzystać również uczniowie w normie intelektualnej w ramach zajęć rewalidacji indywidualnej. W sumie w zajęciach tylko w tym roku weźmie udział blisko 100 dzieci.

"Jesteśmy bardzo wdzięczni IKEA Kraków za wspaniały prezent, jaki zrobiła naszym podopiecznym. W nowych kolorowych i przede wszystkim funkcjonalnych kuchniach dużo przyjemniej będzie uczyć się gotowania. Uczniowie nauczą się również posługiwania nowoczesnymi sprzętami kuchennymi, takimi jak wielofunkcyjne piekarniki czy płyty indukcyjne, do których dostaliśmy też specjalne garnki. Zajęcia w kuchniach dydaktycznych to doskonała lekcja samodzielności i pracy zespołowej. Umiejętności te z pewnością zaprocentują w dorosłym życiu" – powiedziała Aneta Garncarz, dyrektor SOSW Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ