Joanna Janoszek, Tomasz Gawliczek, JWP Rzecznicy Patentowi.

Joanna Janoszek, Tomasz Gawliczek, JWP Rzecznicy Patentowi.

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 17 lut 2020 09:23 (aktualizacja: 18 lut 2020 12:23)

Prawa własności przemysłowej: jeśli chcesz być konkurencyjny, musisz je chronić

Prawa własności przemysłowej w postaci znaków towarowych, wynalazków, patentów na wynalazki czy wzorów przemysłowych bardzo często mogą decydować o przewadze konkurencyjnej - podkreśla Joanna Janoszek, krajowy i europejski rzecznik patentowy, JWP Rzecznicy Patentowi.

- Musimy pamiętać, że zwłaszcza prawa własności przemysłowej w postaci znaków towarowych, wynalazków, patentów na wynalazki czy wzorów przemysłowych są to prawa, które są bardzo mocno rynkowo eksploatowane i bardzo często mogą decydować o przewadze konkurencyjnej - podkreślała Joanna Janoszek, krajowy i europejski rzecznik patentowy, JWP Rzecznicy Patentowi.

- Przede wszystkim podstawową pułapką, z jaką spotykają się twórcy jest pułapka niewiedzy co do tego, co chronić, w jaki sposób chronić, a także jak dochodzić swoich praw. Właśnie w tego typu sytuacjach rzecznik patentowy wydaje się pełnomocnikiem profesjonalnym, który może nas wesprzeć w ochronie naszej własności przemysłowej - dodawał Tomasz Gawliczek, rzecznik patentowy, rada prawny, JWP Rzecznicy Patentowi.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ