Fot. PTWP

Fot. PTWP

  • Autor: PAP
  • 30 sty 2020 13:27

Premier: Polska potrzebuje innowacyjnych firm

Polska gospodarka potrzebuje innowacyjnych firm - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w firmie ICB Pharma w Jaworznie (Śląskie).

"Potrzebujemy właśnie takich firm (jak ta w Jaworznie - PAP), takiego rozwoju gospodarczego. (...) Mamy pierwsze dane z Głównego Urzędu Statystycznego, którymi możemy pochwalić się na cały świat - 4 proc. wzrostu gospodarczego PKB w zeszłym roku. To jeden z najlepszych wyników w Unii Europejskiej, a zdaniem OECD najlepszy wynik z 36 krajów OECD, nie tylko europejskich, ale również leżących na innych kontynentach" - mówił premier.

Podkreślił, że w firmie ICB Pharma dostrzega potencjał kreatywności, rozwoju gospodarczego w oparciu o innowacyjne, polskie produkty z różnych dziedzin - biologii, chemii, fizyki, ale również energetyki. "Wiem, że jest współpraca w obszarze zastosowań energetycznych, które ta firma testuje na najnowszej aparaturze światowej, pochodzącej od najlepiej rozwiniętych technologicznie firm z całego świata" - powiedział Morawiecki.

Premier uważa, że receptą na wzrost gospodarczy jest - oprócz innowacyjności - eksport, oszczędności i dynamika polskich przedsiębiorców. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta, Anna Gumułka

aop/ lun/ pad/ amac/

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ