Fot. Grupa Nowy Styl

Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 09 sty 2017 08:41 (aktualizacja: 10 sty 2017 10:58)

Premiera inteligentnego krzesła Nowego Stylu

Inteligentne krzesło wspiera pracowników w ergonomicznym siedzeniu i pomaga firmom optymalnie aranżować biura, przyczyniając się do większego komfortu, zdrowia i efektywności pracy.  Jego premiera ma miejsce podczas największych targów technologii konsumenckich "CES 2017" w Las Vegas.

Krzesło "Navigo Smart" to efekt współpracy Grupy Nowy Styl z Gemsense i DSP Group. Jest to nowoczesne krzesło obrotowe wyposażone w mikrokomputer Gemsense (Red Amber) i technologię ULE, która umożliwia efektywną komunikację z urządzeniami, takimi jak komputer czy smartfon. Dzięki nim posiada cztery unikatowe funkcjonalności: monitoring ustawienia krzesła, obserwacja zachowań użytkowników, pomiar warunków fizycznych oraz analiza zajętości stanowisk.

"Od lat pracujemy nad coraz bardziej ergonomicznymi meblami i krzesłami, bo wiemy, że zdrowie pracowników to czynnik, w który firmy muszą inwestować. Kiedy oddajemy nowe biuro, edukujemy użytkowników, jak korzystać w pełni z jego funkcjonalności, zapewniamy szkolenia i instrukcje obsługi. Ale w codziennej praktyce i tak okazuje się, że większość pracowników nie stosuje się do zasad ergonomii" – mówi Piotr Wróblewski, współtwórca "Navigo Smart" z Grupy Nowy Styl.

Dane gromadzone przez inteligentne krzesło są na bieżąco transferowane do telefonu użytkownika oraz urządzeń w chmurze, w której są przechowywane. W inteligentnym krześle wykorzystano technologię komunikacji bezprzewodowej ULE firmy DSP Group. Komunikacja ULE należy do niezawodnych i odbywa się przy minimalnym zużyciu prądu.

Krzesło "Navigo Smart" jest prezentowane w dniach 5–8.01.2017 na stoisku DSP Group w Marriott Courtyard na "CES2017" w Las Vegas..

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ