• Autor:
  • 27 gru 2013 18:02

Prezes Pfleiderera wyróżniony

W tegorocznej, 10. edycji konkursu „Menedżer roku 2005” jedno z wyróżnień przypadło w udziale prezesowi firmy Pfleiderer Grajewo i Pfleiderer Prospan – Pawłowi Wyrzykowskiemu.

Organizatorem konkursu, którego celem jest promowanie polskiej kadry zarządzającej i jej osiągnięć, jest Stowarzyszenie Menedżerów w Polsce. Jury konkursu pod przewodnictwem prof. Witolda Orłowskiego dokonało wyboru kierując się takimi kryteriami, jak: kwalifikacje, przebieg kariery i osiągnięcia zgłoszonych do konkursu menedżerów, a także wyniki ekonomiczne i dynamika rozwoju prowadzonych przez nich firm. Wyróżnienie dla Pawła Wyrzykowskiego zostało przyznane za awans polskiej firmy (dostawcy materiałów dla branży meblarskiej) w ramach światowego koncernu.

Paweł Wyrzykowski jest magistrem ekonomii, absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej i półtorarocznego kursu bankowości w Akademii Creditanstalt w Wiedniu. Pełnił funkcję zastępcy kierownika, a następnie kierownika sekcji obsługi przedsiębiorstw w oddziale Banku Creditanstalt w Warszawie. Był dyrektorem finansowym w spółce Leute w Warszawie i dyrektorem ds. finansowych i analiz w Creditanstalt-SCG Fund Management w Warszawie. Od 16 listopada 1998 r. pełnił funkcje członka Zarządu, dyrektora ds. finansowych Pfleiderer Grajewo. Od stycznia 1999 r. jest członkiem Zarządu spółki Pfleiderer Prospan. Od 1lutego 2003 r. pełni funkcję prezesa Zarządu Pfleiderer Grajewo i Pfleiderer Prospan. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ