Fot. Serwis prasowy organizatora

Fot. Serwis prasowy organizatora

  • Autor: mg
  • 24 maj 2017 14:58 (aktualizacja: 25 maj 2017 11:11)

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z czołowymi polskimi eksporterami

Być może prezydent Andrzej Duda odwiedzi jeden z zakładów należących do Grupy Meblowej Szynaka działający na Warmii i Mazurach - powiedział Jan Szynaka, prezes Szynaka Meble, po spotkaniu w Pałacu Prezydenckim z udziałem czołowych polskich eksporterów.

Zobacz: Wywiad z Janem Szynaka, prezesem firmy Szynaka Meble.

Prezydent  Andrzej Duda spotkał się z czołowymi polskimi eksporterami i  przedstawicielami  polskich firm aktywnie działających na rynkach zagranicznych. Branżę meblarską w Pałacu Prezydenckim reprezentowali Alina i Jan Szynaka, właściciele Grupy Meblowej Szynaka.

Spotkanie odbyło się pod hasłem „Priorytety prezydentury: polskie firmy na świecie”. Prezydent Andrzej Duda podkreślał, że jego zadaniem jest promować polskie firmy i marki na świecie, wspierać młodych przedsiębiorców oraz wsłuchiwać się w głos biznesu i służyć pomocą przy rozwiązywaniu problemów.

Wierzę w to, że prezydent może się przyczynić do sukcesu gospodarczego Polski. Chciałbym wziąć w tym udział i abyście się Państwo otworzyli na współpracę ze mną i otworzyli się na współpracę z Kancelarią Prezydenta – podkreślił podczas spotkania prezydent Andrzej Duda. Obecni byli też prezydenccy ministrowie i doradcy oraz  przedstawiciele rządu, posłowie i senatorowie.

Deklarację prezydenta przedsiębiorcy przyjęli z wielkim z zadowoleniem, szczególnie zapowiedź, że w prezydenckich podróżach mają mu towarzyszyć też przedsiębiorcy

Prezydent wyraźnie powiedział, że nie wstydzi się polskiej gospodarki, jak i polskich przedsiębiorców -  mówi Jan Szynaka, prezes Szynaka Meble i zarazem prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. Gdziekolwiek będzie składał wizytę, w podróży mają mu towarzyszyć przedsiębiorcy, a jego rozmowy będą dotyczyć też spraw gospodarczych. I będzie wskazywał, promował dobre, polskie firmy podczas swoich wizyt za granicą.

Na pewno jako branża meblarska będziemy towarzyszyć prezydentowi podczas jego wizyty w Kazachstanie na EXPO 2017 - dodaje prezes Szynaka.

Być może prezydent Andrzej Duda odwiedzi też jeden z zakładów należących do Grupy Meblowej Szynaka.

Zaproszenie, oczywiście, zostało złożone, ale trzeba być świadomym, że taka wizyta nie dzieje się od razu, wymaga wielu uzgodnień i przygotowań, dopiero wtedy można już mówić o oficjalnym zaproszeniu - zauważa prezes Szynaka.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ