Fot. Stolzen

Fot. Stolzen

  • Autor: bm
  • 29 marz 2017 09:31 (aktualizacja: 30 marz 2017 09:51)

Producent frontów poszukuje nowych rozwiązań wzorniczych

Elbląska firma Stolzen chce dokładnie przebadać swoją strategię dotyczącą stosowanego wzornictwa w produkowanych frontach meblowych, a także przeprowadzić analizę strategii całego przedsiębiorstwa w kontekście proponowanych produktów, designu oraz działań konkurencji. Wszystko to przy wsparciu z funduszy unijnych.

Przedsiębiorstwo, specjalizujące się w produkcji frontów meblowych, złożyło wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych w programie Operacyjnym Polska Wschodnia. Projekt o nazwie „Wzór na konkurencję” został wysoko oceniony i wytypowany do dofinansowania. Znalazł się na drugim miejscu listy rankingowej na 103 firmy, które zaproszono do popisania umowy o dofinansowanie.

Stolzen chce nie tylko dokładnie przebadać swoją strategię dotyczącą stosowanego wzornictwa w produkowanych frontach meblowych, ale również przeprowadzić analizę strategii całego przedsiębiorstwa w kontekście proponowanych produktów, stosowanego designu oraz działań konkurencji. Analiza taka pozwoli poznać mocne strony firmy oraz dokładnie przebadać strukturę klientów, ich potrzeby w kontekście oferty Stolzen oraz poznać miejsce przedsiębiorstwa na rynku w tej branży. Projekt pomoże usprawnić również cały proces technologiczny wykorzystywany w przedsiębiorstwie.

"W konsekwencji takich działań możliwe jest, że niektóre nasze produkty zostaną wycofane. Pojawią się natomiast nowe linie frontów kuchennych" – mówi Agnieszka Adamek-Zemke z firmy Stolzen. – "Chcemy również nawiązać stałą współpracę z profesjonalnym projektantem wzornictwa przemysłowego."

Projekt zakłada również zmianę modelu działania firmy w zakresie planowania produktów na rynku. Czyli dokładna analiza grupy docelowej, sposobu dotarcia do tej grupy, polityka cenowa, strategia marketingowo – promocyjna. Analizie zostanie także poddana oferta produktowa, model biznesowy, technologia, struktura organizacyjna, procesy komunikacji, strategia marketingowa, zdefiniowanie i charakterystyka klientów i konkurencji oraz kluczowych w kontekście trendów branżowych. Cały  audyt przeprowadzi Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Jak informują specjaliści Stolzen, firma jest zdeterminowana, aby zrealizować działania poaudytowe wierząc, iż będzie to jeden z kluczowych czynników sukcesu budowania pozycji konkurencyjnej zarówno na rynkach zagranicznych jak i krajowym. "Stolzen stawia na nowe technologie i niepowtarzalny design frontów meblowych. Patrzymy daleko w przyszłość i nieustannie poszukujemy nowatorskich rozwiązań. Nowa identyfikacja wizualna, strona internetowa to zaakcentowanie innowacyjnego podejścia oraz podkreślenie wielu zmian, jakie zachodzą w naszej firmie obecnie" – dodaje Agnieszka Adamek-Zemke. – "Natomiast tak szeroki audyt pozwoli nam dobrze poznać nie tylko nasz dynamicznie zmieniający się rynek i oczekiwania klientów, ale również unowocześnienie samej produkcji."

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ