Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 21 lut 2018 09:53 (aktualizacja: 21 lut 2018 10:33)

Producent mebli pierwszym inwestorem w podstrefie KSSE w Starym Sączu

Firma Kalmar, specjalizująca się w produkcji mebli tapicerowanych, została pierwszym inwestorem na terenie podstrefy Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starym Sączu. Koszt wybudowania zakładu produkcyjnego wyniesie ok. 17 mln zł. Nowa inwestycja wiązać się będzie z zatrudnieniem 70 pracowników.

Kalmar to rodzinna firma meblarska, która funkcjonuje na rynku od 1991 roku. Należy do czołowych producentów mebli tapicerowanych w Małopolsce. Sofy, narożniki i fotele z jej oferty trafiają nie tylko do klientów w Polsce, ale też do wielu krajów europejskich. Na eksport przeznaczone jest prawie 90 proc. produkcji firmy Kalmar. Meble tej marki są dystrybuowane nie tylko w salonach meblowych, ale też za pośrednictwem firmowego sklepu internetowego. Zakład w Paszynie k. Nowego Sącza do tej pory zatrudniał ponad 100 osób.

W ramach inwestycji prowadzonej na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstaną: zakład produkcyjny, stolarnia oraz budynek biurowy.  Koszt ich budowy wyniesie ok. 17 mln zł. Przy okazji powstanie 70 nowych miejsc pracy.

Krakowska Specjalna Strefa Ekonomiczna składa się z 36 podstref znajdujących się na terenie 35 gmin. Obejmuje obecnie obszar ponad 949 hektarów. Jest położona na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Krakowski Park Technolgiczny oferuje inwestorom przede wszystkim tereny typu greenfield.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ