Prezes WMSSE Grzegorz Smoliński i wiceprezes Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg przekazali zezwolenie Romanowi Kołakowskiemu - prezesowi DFM. Fot. WMSSE

Prezes WMSSE Grzegorz Smoliński i wiceprezes Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg przekazali zezwolenie Romanowi Kołakowskiemu - prezesowi DFM. Fot. WMSSE

  • Autor: bm
  • 28 sie 2017 10:13 (aktualizacja: 28 sie 2017 14:26)

Producent mebli tapicerowanych rozbuduje swoją fabrykę

Rozbudowa zakładu produkcyjnego i budowa nowoczesnego tartaku to najnowsze plany firmy DFM - producenta mebli tapicerowanych z Dobrego Miasta. Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i będzie kosztowała co najmniej 50 milionów złotych.

DFM planuje znaczną rozbudowę zakładu w Dobrym Mieście w ramach zezwolenia, które 25 sierpnia 2017 r. zostało podpisane przez prezesa Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Grzegorza Smolińskiego oraz wiceprezes Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg. Dokument odebrał prezes DFM – Roman Dariusz Kołakowski. Jest to już czwarte zezwolenie DFM na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Dobrym Mieście.

Nowa inwestycja będzie polegała m.in. na uruchomieniu własnej produkcji drewnianych elementów stelaży mebli. Powstanie nowoczesny tartak, który będzie zabezpieczał dostawy elementów konstrukcyjnych na potrzeby własnej produkcji oraz dla podmiotów zewnętrznych. Zakup specjalistycznych maszyn oraz urządzeń zapewni precyzyjną i powtarzalną produkcję mebli. Inwestycja ma zaowocować wzrostem ilości wytwarzanych mebli tapicerowanych. Planowane jest również uruchomienie innowacyjnej produkcji elementów siedzisk mebli.

W ramach zezwolenia DFM  zadeklarowała poniesienie co najmniej 50 000 000 zł nakładów inwestycyjnych, zatrudnienie nie mniej niż 15 nowych osób, utrzymanie zatrudnienia na poziomie co najmniej 879 pracowników. Projekt będzie realizowany w Dobrym Mieście na nieruchomościach o powierzchni 11.7997 ha. DFM to duży przedsiębiorca z polskim kapitałem. Spółka specjalizuje się w produkcji mebli tapicerowanych, które eksportuje do państw Unii Europejskiej.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ