Zainteresowaniem zwiedzających targi „Invest-Hotel” cieszył się stylowy program mebli „Rafael Contract” firmy Kolekcja Mebli Klose. Fot. Agnieszka Błachowska

Zainteresowaniem zwiedzających targi „Invest-Hotel” cieszył się stylowy program mebli „Rafael Contract” firmy Kolekcja Mebli Klose. Fot. Agnieszka Błachowska

  • Autor: Agnieszka Błachowska
  • 27 gru 2013 18:01

Propozycje do hotelowych inwestycji

Progres cechujący polski rynek kontraktowy nie jest dla nikogo tajemnicą. Ciągle doskonalona infrastruktura turystyczna i zbliżające się „Euro 2012” stanowią stabilną podstawę jego rozwoju.

Producenci mebli, zarówno ci od lat działający w tym segmencie, jak też inni, inwestujący w ofertę dla hoteli dopiero od niedawna, wykorzystują każdą okazję, aby zaakcentować swoją aktywność na tym polu. Tych firm nie zabrakło na tegorocznej edycji poznańskich targów „Invest-Hotel”.

Tegoroczne Targi Wyposażenia Hoteli „Invest-Hotel” odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w dniach 20-23 października. Skupiły producentów i importerów mebli, tekstyliów, armatury, ceramiki łazienkowej, wykładzin, płytek dywanowych, oświetlenia itp. Jednocześnie zwiedzający potencjalni inwestorzy mogli zapoznać się z ofertą m.in. kosmetyków, wanien, stołów do masażu i saun, która była prezentowana w ramach wystawy sektora „Spa & Wellness”. Podczas czterech dni targów swoją ofertę zaprezentowało ponad 170 wystawców z sześciu krajów: z Polski, Niemiec, Włoch, Słowacji, Stanów Zjednoczonych i Szwajcarii. Już pierwszego dnia ekspozycje obejrzało o 20% więcej gości niż podczas ubiegłorocznej edycji imprezy. Z podsumowania organizatorów wynika, że targi „Invest-Hotel” i trwające jednocześnie targi „Tour Salon” ogółem odwiedziło prawie 20 tys. osób.

Wśród wystawców „Invest-Hotel” z branży meblowej trzeba wymienić takie firmy, jak: Agata Meble, Noti Contract, Chairconcept.com, Fabryka Mebli Okrętowych Famos, Kler, kolekcja Mebli Klose, Meble Vox, Meble Wajnert, Paged Meble (z Jarocińskimi Fabrykami Mebli – Meble Jarocin), Polmaster, U-Nex (Profap), Wilimex. Na targach nie zabrakło propozycji firm oferujących oświetlenie. Wśród nich można wymienić, np. Lis Poland, Markslöjd, Saturn, Lemir Wosik Wesołek, Topmet Light. Uwagę zwiedzających zwracały efektowne tkaniny dekoracyjne oferowane m.in. przez firmy Astre Textile, Dekoma, Flokatex.

Targom Wyposażenia Hoteli towarzyszyły liczne konferencje i seminaria. Wśród nich warto wymienić, np. spotkania: „Biznesowo-podatkowe aspekty inwestycji w hotelach w Polsce” (organizowane przez Horwath), „Przygotowanie do UEFA Euro 2012 ze szczególnym uwzględnieniem branży hotelarskiej” (organizowane przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego), „Franczyza w hotelarstwie – za i przeciw” i „Finansowanie inwestycji hotelowych i gastronomicznych – czyli jak uzyskać kredyt?” (organizowane przez ComfortExpress), „Design jako element przewagi konkurencyjnej w hotelarstwie” (organizowane przez firmę Polmaster) i inne.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ