Przedszkole Forte w Suwałkach

Przedszkole Forte w Suwałkach

  • Autor: bm
  • 28 lis 2018 14:44 (aktualizacja: 29 lis 2018 12:40)

Przedszkola przyzakładowe – w Forte to się sprawdza!

Tworzenie przyjaznych warunków pracy to jeden z lepszych sposobów dbania o pracowników. Fabryki Mebli Forte stworzyły już dwa przedszkola przyzakładowe, które okazały się strzałem w dziesiątkę.

Dwujęzyczne przedszkola przyzakładowe z oddziałami żłobkowymi „Żółty Słonik” rozwiązują problemy pracowników, którzy stoją przed koniecznością łączenia pracy zawodowej z życiem prywatnym i wychowaniem dzieci. Forte to jedyna polska firma, która posiada dwie takie placówki - w Ostrowi Mazowieckiej i Suwałkach.

Firma Forte w 2015 roku zdecydowała się na otwarcie pierwszego dwujęzycznego przyzakładowego przedszkola z oddziałem żłobkowym. W tym roku w Suwałkach otwarty został drugi „Żółty Słonik”. Obie placówki cieszą się dużą popularnością wśród pracowników i ich dzieci. Rodzice doceniają bliskość przyzakładowej placówki i możliwość zaoszczędzenia czasu traconego wcześniej na dojazdy. „To wielki komfort, że nie musimy krążyć po mieście, żeby zostawić dziecko w przedszkolu. Po południu zaoszczędzony czas możemy poświęcić na wspólną zabawę” – wyjaśnia Joanna Dziesińska, Specjalista ds. Obsługi Klienta, mama czteroletniej Marysi.

„Odprowadzam syna do przedszkola i już za pięć minut jestem w pracy. Mogę spokojnie pracować wiedząc, że maluch jest blisko” – dodaje Vasyl Turchyn, Specjalista ds. Obsługi Klienta, tata sześcioletniego Olka. – „Dodatkowo, jeśli moje dziecko poczuje się źle, mogę szybciej je odebrać” – dopowiada Anna Zwolak z Biura Księgowości, mama Hani (5 lat) i Helenki (3,5 roku).

„Umiejscowienie przedszkola blisko miejsca pracy jest ważne, jednak tego typu placówka musi oferować znacznie więcej – także atrakcyjny program nauczania, zdrowy sposób żywienia maluchów oraz dofinansowanie ze strony pracodawcy. Daje to poczucie, że dziecko ma najlepszą opiekę i uczęszcza do wyjątkowego miejsca. A to pomaga zbudować zaangażowanie i więź emocjonalną między pracownikiem i pracodawcą” – mówi Karina Trafna, Prezes Zarządu KIDS&Co., operatora przedszkola „Żółty Słonik”.

Rodzice dzieci uczęszczających do „Żółtych Słoników” doceniają program nauczania w przedszkolach i żłobkach, wykwalifikowaną kadrę i jej podejście do dzieci.

W Ostrowi Mazowieckiej, po dwóch latach działalności „Żółtego Słonika”, mamy wiele sygnałów, że z punktu widzenia naszych pracowników jego otwarcie okazało się strzałem w dziesiątkę” – mówi Bogumiła Kaja, dyrektor Biura Personalnego Forte – „Podobne sygnały mamy też z Suwałk, gdzie przedszkole działa zaledwie od września 2018 roku. Obie placówki pomagają nie tylko pracownikom, ale także firmie, wzmacniając zaangażowanie i motywację załogi” – dodaje Bogumiła Kaja. 

Na uwagę zasługują również walory architektoniczne przedszkoli. Zostały one zaprojektowane tak, by odpowiadać na specyficzne potrzeby dzieci, zapewniać im maksymalne bezpieczeństwo, a także pobudzać ich wyobraźnię. Projekty powstały w XY Studio – jednej z niewielu polskich pracowni architektonicznych, specjalizujących się w projektowaniu dla dzieci.

Oba „Żółte Słoniki” mają proste bryły, są niskie i rozłożyste. Dzięki temu wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie. W środku budynków projektanci zapewnili dużo światła, natomiast dziedzińce oferują także cień podczas upałów. Wnętrza są bardzo estetyczne, kolorowe, przestronne oraz nowocześnie wyposażone. W poszczególnych pomieszczeniach dominuje tylko jeden kolor (róż, fiolet, zieleń) zestawiony z bielą ścian, dzięki czemu nie ma efektu przeładowania, co mogłoby rozpraszać dzieci. Wnętrze jest jasne dzięki świetlikom w suficie i dużym oknom. Na terenie przedszkoli znajdują się place zabaw, na których dzieci mogą bawić się na świeżym powietrzu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ