Targi Drema w Poznaniu

Targi Drema w Poznaniu

  • Autor: bm
  • 09 wrz 2019 08:58 (aktualizacja: 10 wrz 2019 09:17)

Przemysł meblarski i drzewny umacniają swoją pozycję

Od 10 do 13 września 2019 w Poznaniu podczas targów Drema, Furnica i Sofab prezentować się będzie wiele firm z branży drzewnej i meblarskiej. Dla polskich wystawców będzie to okazja do zdobycia nowych kontaktów na świecie. Dla zagranicznych – szansa umocnienia pozycji na jednym z najbardziej obiecujących europejskich rynków.

Targi Drema to najważniejsze wydarzenie branżowe w Polsce i jednocześnie największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum zaopatrzenia dla producentów mebli. Według najnowszych branży targowej, targi te plasują się na 5. miejscu w rankingu największych światowych ekspozycji, tuż obok niemieckich Ligna, włoskich Xylexpo, amerykańskich IWF Atlanta czy chińskich WMF Shanghai. Prestiż poznańskiej ekspozycji podkreśla również fakt obecności na liście 15 światowych wystaw dedykowanych przemysłowi obróbki drewna, oficjalnie popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna Eumabois.

Z roku na rok Poznań przyciąga coraz więcej wystawców i specjalistów. Ubiegłoroczna edycja targów Drema była rekordowa – na 25 400 m2 powierzchni wystawienniczej swoją ofertę zaprezentowało 500 wystawców. W tym roku w 10 targowych pawilonach wystawia się 600 firm, w tym koncerny z Europy Zachodniej – Felder, Homag, Teknika, Herr Holz, Weinig, SCM, IMA, Schelling, ITA, IMAC oraz wiodący polscy producenci maszyn i oprogramowania dla przemysłu meblarskiego – InfoTEC CNC oraz Kimla.

Kompleksowa oferta

Podczas tegorocznej edycji w Poznaniu zaprezentowana zostanie kompleksowa oferta dla przemysłu drzewnego i meblarskiego – od surowców, materiałów i komponentów do prekursorskich rozwiązań do produkcji mebli. Nie da się rozwijać przemysłu bez odpowiednich maszyn i narzędzi, tak samo jak nie da się organizować targów bez ludzi – mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes Zarządu Grupy MTP.

W Poznaniu zobaczymy technologie jutra i rozwiązania dedykowane obróbce drewna oraz przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu. Ich uzupełnieniem są maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli oraz akcesoria meblowe, jak również kleje i lakiery. Kocioł do spalania odpadów poprodukcyjnych, system do zarządzania narzędziami i maszynami, centra obróbcze, skaner do drewna, to przykłady innowacyjnych rozwiązań nagrodzonych Złotym Medalem MTP, które pojawią się na targach w Poznaniu. Osobną przestrzeń stanowi Pawilon Promocji Drewna – wyjątkowa powierzchnia pokazująca potencjał drzemiący w surowcu drzewnym.

Jednym z przykładów modernizacji branży, automatyzacji i optymalizacji procesów są innowacje w produkcji mebli kuchennych, które w tym roku zostaną zaprezentowane na towarzyszących Dremie Międzynarodowych Targach Komponentów do Produkcji Mebli Furnica 2019. W ramach przestrzeni ekspozycyjnej działać będzie fabryka mebli kuchennych na żywo, na które zaprasza firma InfoTEC CNC. Meble kuchenne to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi przemysłu meblarskiego w Polsce. Badania KPMG wskazują, że meble kuchenne zaraz, po elementach wyposażenia pokoju dziennego, są najczęściej kupowane przez Polaków. Taki zamiar w ciągu ostatnich trzech lat zadeklarowało 36 proc. respondentów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ