Przemysł meblarski w I półroczu 2019 - analiza i podsumowanie
W czerwcu br. odbyło się też uroczyste otwarcie fabryki Living Furniture Europe w Sulęcinie, w której będą produkowane łóżka tapicerowane (koszt inwestycji – ok. 70 mln zł). Z kolei Wersal, producent mebli tapicerowanych, buduje nowy magazyn w miejscowości Jankowy. Z myślą o kolejnej inwestycji DFM kupił działkę w Olsztynie, a firma meblowa Lupus zainwestuje ponad 6 mln zł w nowe maszyny i infrastrukturę w Elblągu. Nowa hala produkcyjno-magazynowa, należąca do spółki MTI-Furninova, powstanie także w Kętrzynie (koszt inwestycji – ok. 18 mln zł).
Warto dodać, że wiele z wymienionych inwestycji meblarskich powstaje na terenie specjalnych stref ekonomicznych.
Inwestycje miały miejsce również w sektorze handlowym. Powstawały nowe sklepy zarówno sieci sprzedażowych (takich jak na przykład Agata), jak też pojedynczych marek meblarskich.
W sierpniu pojawiły się informacje (dotyczące wyników czerwcowych), że wskaźniki produkcji przemysłowej w Niemczech osiągnęły najniższy poziom od dekady. Sygnały o kryzysie płynące z tej największej europejskiej gospodarki stają się coraz bardziej widoczne. W sytuacji, gdy rynek niemiecki jest największym odbiorcą polskich mebli, może to niepokoić. Wydaje się jednak, że w drugim półroczu tego roku nie odczujemy jeszcze wyraźnie negatywnych zmian, które będzie można nazwać jednoznacznie kryzysem.
- « Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- Następna »
WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ