Pufy z kolekcji Corino można schować pod stolikiem. Fot. Mebin

Pufy z kolekcji Corino można schować pod stolikiem. Fot. Mebin

  • Autor: bm
  • 06 maj 2019 11:02 (aktualizacja: 09 maj 2019 08:41)

Pufy i stołki – wielofunkcyjne meble do każdego wnętrza

Służą przede wszystkim do siedzenia, ale nie tylko. Mogą też być miejscem do przechowywania albo pełnić funkcję podręcznego stolika kawowego. Pufy i stołki sprawdzą się zarówno w salonie, jak i sypialni, przedpokoju czy pokoju dziecięcym.

Historia pufy sięga XVIII wieku. Za jej pierwowzór uważa się otomanę, czyli wyściełaną ławeczkę bez oparcia wywodzącą się z kultury osmańskiej, choć niektórzy twierdzą, że pufa jest po prostu udoskonaloną wersją taboretu z umieszczoną na nim poduszką.

Zarówno pufy, jak i tapicerowane stołki oferowane są na polskim rynku jako elementy całych kolekcji mebli, mogą też jednak być pojedynczymi, niepowtarzalnymi meblami, które przydadzą się w każdym wnętrzu. Ich niewielkie gabaryty sprawiają, że nie zajmują dużo powierzchni i łatwo je przesuwać. Np. jeden ze stolików z kolekcji „Corino” (Mebin) został zaprojektowany w taki sposób, że pufy w całości mieszczą się pod blatem, co pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Stolik i pufy to także ciekawy pomysł na zaaranżowanie części gabinetu, w której można odpocząć i prowadzić mniej oficjalne rozmowy z klientami, bowiem kojarzące się z relaksem wyposażenie zdecydowania skraca dystans. Pufa znakomicie sprawdzi się też w charakterze podręcznego przenośnego stolika na przekąski – wystarczy, że położymy na niej tacę. Podczas lektury lub oglądania telewizji przyniesie ulgę zmęczonym nogom, pełniąc rolę podnóżka. Pufy z podnoszonym siedziskiem oferują dodatkowo bardzo praktyczny schowek na rozmaite drobiazgi – zupełnie niewidoczny i łatwo dostępny.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ